Bajern upalio motore, Ajntraht izbegao katastrofu

Izvor: RTS, 23.Maj.2020, 20:27

Fudbaleri Bajerna ubedljivo su na svom terenu savladali ekipu Ajntrahta sa 5:2, u poslednjoj utakmici subotnjeg programa 27. kola Bundeslige.
Ekipa Bajerna novim ubedljivim trijumfom ponovo je vratila četiri boda prednosti u odnosu na Dortmund, na čelu tabele Bundeslige, a za razliku od prošlog vikenda ekipa Hansija Flika izgledala je značajno ubojitije.

Bajern se poigravao sa gostima iz Frankfurta, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u čijem sastavu su bili Kostić i Gaćinović, u većem delu utakimice, iako konačan rezultat od 5:2 to možda ne govori dovoljano jasno.
Golovima Gorecke i Milera, Bavarci su otišli na poluvreme sa solidnom zalihom, a kada je Levandovski u 46. minutu postigao i treći pogodak za domaći tim, mogla se naslutiti prava rezultatska katastrofa Ajntrahta.
Poljak je postigao svoj 41. pogodak u sezoni, a 27. od starta ovogodišnje Bundeslige.
Ipak, dogodilo se pravo malo čudo. Gosti su u samo tri minuta uspeli da postignu dva pogotka i, bar na neko vreme, učine ovaj susret neizvesnim.
Oba puta strelac je bio defanzivac Hintereger i to oba puta posle kornera. Bio je to osmi pogodak za Austrijnca ove sezone posle udaraca iz uglova.
Bajern nije želeo neizvestan meč. Alfonso Dejvis je 61. minutu postigao četvrti gol za svoj tim, a Hintereger je u 74. minutu autogolom zapečatio sudbinu svog tima.
Bajern se tako, donekle, iskupio za katastrofu koju je doživeo u Frankfurtu u prvom delu sezone, kada je Ajntraht slavio sa neverovatnih 5:1.Bundesliga - 27 kolo:
Borusija Menhengladbah - Bajer Leverkuzen 1:3 (0:1)