Bajern se sapleo u Nirnbergu, Dortmund je u životu

Izvor: RTS, 28.Apr.2019, 20:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bajern je imao idealnu priliku da se odlepi na prvom mestu Bundeslige, ali je uprskao - stativa ga spasila poraza u Nirnbergu (1:1).
Jučerašnji poraz Dortmunda od Šalkea pružio je šansu Bajernu da pobegne četiri boda "milionerima".

Posle 45 minuta u Nirnbergu, očekivalo se da Bavarci lako dođu do pobede i novih bodova.
Ipak, domaćin je došao do prednosti u 48. minutu, kada je Pereira >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << postigao gol.
Gnabri je izjednačio u 75. minutu, a domaćin je imao neverovatnu šansu da uzme skalp velikom Bajernu.
Penal u sudijskoj nadoknadi, a Libold je pogodio stativu!
Bajern je prvi na tabeli, ima 71 bod (dva više od Dortmunda), dok je Nirnberg pretposlednji sa 19.
U drugom današnjem meču, Volfsburg je u gostima savladao ekipu Hofenhajma sa 4:1.
Domaćin je poveo u devetom minutu, Zalai je bio strelac.
Šest minuta kasnije, Hofenhajm je imao priliku da udvostruči prednost, ali Kramarić nije iskoristio jedanaesterac.
A onda su gosti potpuno okrenuli utakmicu.
Vilijam je izjednačio u 41. minutu, a u nastavku su pogađali Veghorst, Arnold a zatim još jednom Veghorst za ubedljivu pobedu "vukova".
Hofenhajm je sedmi sa 50 bodova, Volfsburg osmi sa bodom manje.