Bajern šampion deveti put zaredom!

Izvor: B92, 08.Maj.2021, 17:38

Fudbaleri Bajerna osvojili su devetu uzastopnu titulu šampiona Nemačke.

To im je tri meča pre kraja sezone u Bundesligi donela pobeda Borusije Dortmund nad Lajpcigom sa 3:2 (1:0).

Time su "milioneri" pomogli sebi u borbi za Ligu šampiona, ali i učinili da Bajern i teoretski dođe do nove "salatare".

Lajpcig je sa 64 boda drugi je na tabeli, ali za njih neće biti problem da obezbede mesto u elitnom takmičenju,mada je malo nedostajalo da pomrse račune >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << "milionerima".

Borusija je do pobede stigla tri minuta pre kraja kada je Džejdon Sančo drugim golom na utakmici stavio tačku na odličan meč.

Povela je ekipe iz Dortmunda u sedmom minutu preko Marka Rojsa i tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Sančo u 51. minutu povisio na 2:0.

Malo ko je očekivao posle toga dramu, ali Lajpcij je preko Lukasa Klostermana u 63. i Danija Olma u 77. minutu stigao do izjednačenja.

Borusija nije posustala i Sančo je u 87. minutu na sjajan pasa Rafaela Gerera iz neposredne blizine lako zatresao mrežu.

Ka Ligi šampiona krupnim koracima ide i Volfsburg koji je sa 3:0 pobedio tim Uniona iz Berlina.

Meč je obeležio trostruki strelac, reprezentativac Hrvatske Josip Brekalo koji je mrežu gostiju zatresao u 12, 63. i 90. minutu.

Reč je o igraču za kojeg se u poslednje vreme ozbiljno raspituje Liverpul, posle ovih golova cena može samo da mu poraste.

Zanimljivo je bilo i na meču Hofenhajma i Šalkea, gosti iz Gelzenkirhena su na poluvremenu vodili, ali je domaćin sa četiri gola u nastavku sve okrenuo na svoju stranu .