Izvor: RTS, 31.Okt.2020, 18:38

Bajern pobeđuje i bez Levandovskog, Humels doneo tri boda Dortmundu

Fudbaleri Bajerna savladali su kao gosti ekipu Kelna sa 2:1, u utakmici šestog gola Bundeslige. Mats Humels dvostruki strelac u trijumfu Dortmunda u Bilefeldu. Augsburg bolji od Majnca 3:1, bez pobednika u duelu Ajntrahta i Verdera 1:1.
Ekipa Bajerna zadržala je čelnu poziciju na tabeli Bundeslige, pošto je u šestom kolu u gostima savladala Keln sa 2:1.

U ekipi Hansija Flika nije bilo najboljeg strelca Roberta Levandovskog, ali to Bavarcima >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << nije smetalo da došu do nova tri boda.
Tomas Miler doneo je prednost Bajernu sa bele tačke u 13. minutu, da bi Serž Gnabri u poslednjim trenucima prvog dela duplirao prednost.
Keln je do počasnog pogotka stigao u finišu utakmice, gol je postigao Dreksler u 82. minutu.
Dortmkund se sa tri boda vraća iz Bilefelda, a najzaslužniji za trijumf "milionera" protiv Arminije bio je Mats Humels.
Iskusni defanzivac postigao je dva pogotka za ekipu Lusijena Favra, koja se tako izjednačila sa Bajernom sa 15 osvojenih bodova.
Augsburg je na svom terenu bio bolji od Majnca 3:1, dok u duelu između Ajntrahta i Verdera nije bilo pobenika 1:1.