Izvor: RTS, 08.Okt.2022, 17:57

Bajer Leverkuzen deklasirao Šalke u derbiju začelja, Bohum iznenadio Ajntraht

Fudbaleri Bajer Leverkuzena slavili su nad Šalkeom na svom terenu pobedu sa 4:0, a poslednjeplasirani Bohum je nadigrao Ajntraht sa 3:0 u današnjim utakmicama devetog kola Bundeslige.
U svojevrsnom derbiju začelja tabele Bajer Leverkuzen je samouvereno ušao u meč sa Šalkeom i praktično već u prvom poluvremenu obezbedio pobedu.

Posle nekoliko propuštenih dobrih prilika poveli su u 38. minutu Musa Dijabi šutom sa ivice šesnaesterca postiže >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pogodak za vođstvo od 1:0, da bi tri minuta kasnije odlično uposlio Žeremija Frimponga koji uvećava na 2:0 sa koliko se otišlo na poluvreme.
U nastavku su domaćini nastavili sa pritiskom i Žeremi Frimpongu 52. ninutu postiže i drugi pogodak za 3:0 da bi Paulinjo u 90. minutu postavio konačnih 4:0.
I poslednjeplasirani Bohum je na svom terenu priredio svojevrsno iznenađenje ubedaivo nadigravši Ajntraht sa 3:0 u samom finišu meča.
U vrlo izjednačenom duelu domaćini su poveli u 71. minutu kada je Filip Hofman glavom postigao gol za 1:0, da bi u 88. minutu došli do 2:0 posle autogola domaćina a konačnih 3:0 postavio je Hofman novim pogotkom u prvom minutu sudijske nadoknade.
U preostalim mečevima identičnim rezultatom sa 1:1 bodove su podelili Majnc sa Lajpcigom i Augsburg sa Volfsburgom koji je zapretio da priredi svojevrsno iznenađenje ali im to nije uspelo.
Volfsburg je na gostovanju dobro počeo meč protiv Augsburga i poveo u 27. minutu pogotkom Janika Gerharta i na poluvreme otišao sa prednošću.
U nastavku se razvijalo ravnopravno nadmetanje, pa se učinilo da će Volfsburg iznenaditi domaćine ali je Robert Gumni u 55. minutu postigao gol za Augsburg i izjednačenje od 1:1 koliko je ostalo do kraja meča i podele bodova.
U poslednjoj večerašnoj utakmici Dortmund i Bajern su odigrali 2:2 i podelili bodove iako su gosti u završnici meča praktično ispustili sigurnu pobedu.