Baćuške strojevim korakom na startu prvenstva, petardom po Saudijcima! (video)

Izvor: Sportske.net, 14.Jun.2018, 19:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Baćuške" strojevim korakom na startu prvenstva, "petardom" po Saudijcima! (video)

Kućne čarolije Denisa Čeriševa!

Na startu Svetskog prvenstva u Rusiji, fudbaleri domaće selekcije pobedili su reprezentaciju Saudijske Arabije sa 5:0.

Selekciji Stanislava Čerčesova nije bilo potrebno mnogo vremena da probije led pošto su Rusi poveli već u 12. minutu igre.

Strelac je bio Jurij Gazinski koji je udarcem glavom iskoristio odličan centaršut Aleksandra Golovina sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << leve strane.

Ipak, usledile su loše vesti - u 24. minutu teren je napustio Alan Džagoev zbog povrede mišića koja nije delovala nimalo bezazleno. Umesto njega ušao je Denis Čerišev.

Upravo je fudbaler Viljareala u 43. minutu izveo najbolji potez na utakmici.

Krilni fudbaler je lepo ušao u levu stranu šesnaesterca, prijemom izbacio dvojicu fudbalera Saudijaca i šmekerski savladao nemoćnog Al Muaiufa.

Na poluvreme se otišlo sa 2:0.

U drugom delu smo videli još bolju igru "Baćuški" koji su Saudijcima dali još tri pogotka.

Čerčesov je na ovoj utakmici objasnio kolegama kako se vrše izmene pošto je i  njegova druga izmena postigla pogodak.

Puno osporavani u domovini Artem Dzjuba iskoristio je drugu asistenciju Golovina i u srcu šesnaesterca se "poklonio" u 71. minutu susreta.

Fantastični Čerišev je još jednom briljirao u 92. minutu utakmice postigavši prelep gol sa oko 20 metara spoljnim delom stopala i povisio prednost domaćih na 4:0.

Aleksandar Golovin je svoju fenomenalnu partiju nakon dve asistencije krunisao i pogotkom iz slobodnog udarca i tako postavio konačnih 5:0.

U drugom kolu grupe A Rusija će dočekati Egipat, dok će selekcija Huana Antonija Picija susresti sa Urugvajem.

Rusija: Akinfejev - Fernandeš, Kutepov, Ignaščevič, Žirkov - Gazinski, Zobnin, Samedov (od 64. Kuzjajev), Džagoev (od 24. Čerišev), Golovin - Smolov (od 70. Dzjuba).

Saudijska Arabija: Al Muaiuf - Al Šahrani, Omar Havsavi, Osama Havsavi, Al Burajk - Al Šehri, Al Jasim, Al Faraj, Otajf (od 64. Al Muvalad), Al Davsari - Al Sahlavi (od 84. Asiri).

Naš specijal o Mundijalu možete pratiti OVDE.