BUNDESLIGA: Bajern protutnjao Leverkuzenom, Grujić izgubio u Dortmundu! (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 06.Jun.2020, 21:49

Oboren rekord star 15 godina.

Odigrani su subotnji mečevi nemačke Bundeslige.

U derbiju 30. kola Bundesliga, Bajer Leverkuzen je poražen na Baj Areni od Bajerna rezultatom 2:4, ali nakon 90 minuta, može da se pohvali činjenicom da u svojim redovima ima najmlađeg strelca u istoriju Bundeslige. Naime, igrao se 89. minut kada je mrežu Bavaraca zatresao 17 godišnji Florian Virc.

On je tako oborio rekord Nurija Sahina za 48 dana. Turčin je davne 2005. >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << godine, kao član dortmundske Borusije, postigao prvenac sa 17 godina i 82 dana. Za domaće se u listu strelacu upisao još Lukas Alario, dok su za goste strelci bili Kinglsi Koman, Leon Gorecka, Serž Gnabri i Robert Levandovski.

Borusija iz Dortmunda osvojila je važna tri boda, teže nego što se to možda očekivalo na Vestfalenu je savladana Herta iz Berlina. Uprkos tome što su "milioneri" bili bolji tokom većeg dela utakmice, jedva su probila bedem gostiju.

Tek u 58. minutu je Enre Džan postigao pogodak na asistenciju Džulijana Branta. Bio je to i jedini pogodak na utakmici.

Herti nije pomogao ni srpski fudbaler Marko Grujić, koji je odigrao 89 minuta, kao ni mladi Lazar Samardžić, koji je u igru ušao u samom finišu. Dortmund je tako zadržao drugu poziciju i približio se plasmanu u Ligu šampiona sledeće sezone.

Ekipa Ajntrahrta je izgubila na svom terenu od Majca 0:2, Filip Kostić je odigrao svih 90 minuta dok je Mijat Gaćinović ušao u igru na startu drugog poluvremena. Strelci za goste bili su Musa Niakate u 43 minutu i Pjer Kunde u 77.