BUNDESLIGA: Bajern na pobedu od titule, Haland u sudijskoj nadoknadi spasio Dortmund!

Izvor: SrbijaDanas.com, 13.Jun.2020, 21:57

Odigrane subotnje utakmice 31. kola fudbalskog prvenstva Nemačke.

Pogotkom Erlinga Halanda u petom minutu sudijske nadoknade, fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su u Diseldorfu domaću Fortunu sa 1:0 u utakmici 31. kola Bundeslige. Norvežaninu je ovo 11. gol na 12 poslednjih mečeva koji je njegovom timu doneo 20. prvestvenu pobedu i tri boda da se učvrsti druga pozicija na tabeli.

Usred Berlina desio se veliki preokret "srpskog "Ajntrahta. Herta sa Markom >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Grujićem je vodila posle prvog poluvremena golom Pjateka u 24. minutu ali je ekipa iz Frankfurta u nastavku sa igračem više postigla četiri pogotka i ovim trijumfom ušla u mirniju zonu. Strelci za gostujuću ekipu bili su  Bas Dost u 51, Andre Silva u 61 i 86 i Evan Ndika u 68 minutu. Čitav meč za goste odigrao je Filip Kostić, dok je Mijat Gaćinović ušao u finišu.

Fudbaleri Verdera pobedili su kao gosti Paderborn sa 5:1 i zadržali šanse za opstanak u ligi. Dvostruki strelac bio je Devi Klasen, u 20. i 39. minutu, a golove su postigli još Juja Osako u 34, Maksimilijan Egštajn u 59. i Niklas Falkrug u drugom minutu nadoknade vremena. Jedini gol za Paderborn postigao je Abdelhamid Sabiri u 66. minutu. Miloš Veljković je odigrao svih 90. minuta za ekipu iz Bremena.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je Union Berlin, protiv Kelna na gostovanju - 2:1. Union je poveo u 39. minutu preko Marvina Fridriha, a prednost je udvostručio Kristijan Gentner u 67. Konačan rezultat postavio je Džon Kordoba golom u drugom minutu nadoknade vremena.

U poslednjem meču dana Bajern je kod kuće savladao Borusiju Menhengladbah (2:1). I jedni i drugi su bili oslabljeni zbog kartona, nisu igrali ni Levandovski ni Plea. Poljaka je zamenio Džošua Cirkze, momak rođen 2001. godine i upravo je on u 26. minutu doveo Bavarce u vođstvo. Međutim, u 37. je Bendžamin Pavar zatresao sopstvenu mrežu. Konačan rezultat doneo je Leon Gorecka u 86. minutu. Ovom pobedom Bajern je tri kola pre kraja prvenstva zadržao sedam bodova prednosti u odnosu na Dortmund i praktično je na pobedu od "salatare".