BL - Bikovi petardirali Majnc, Verner juri Levandovskog! (video)

Izvor: Sportske.net, 24.Maj.2020, 17:28

BL - "Bikovi" petardirali Majnc, Verner juri Levandovskog! (video)

Lajpcig perfektan danas.

Verner het-trikom potvrdio klasu, RB Lajpcig slavio sa 5:0 protiv Majnca prekinuvši seriju od tri kola bez pobede.

Gosti su od samog početka nametnuli svoj tempo.

Prva ozbiljnija prilika i Verner postiže gol za vođstvo u jedanaestom minutu igre. Nemački napadač sjajno kruniše akciju sa desne strane.

Desetak minuta kasnije i imamo 2:0 za "leteće bikove". Ovog puta kapiten Poulsen glavom koristi asistenciju Sabicera >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << u 23. minutu. Trinaest minuta kasnije 3:0, kapiten 'vraća' asistenciju Sabiceru kome nije bilo teško da pogodi za ubedljiv rezultat pred odlazak na pauzu.

Predah za domaće nije postojao, tri minuta po povratku na teren Timo Verner upisuje svoj drugi a Lajpcigov četvrti gol na meču. Kevin Kampl je odradio većinu posla, Nemcu ostao lakši deo i novi pogodak.

Ono što smo očekivali videli smo u 75. minutu. Verner je i par minuta ranije imao priliku za het-trik, ipak njegov treći gol stiže petnaestak minuta pred kraj meča. Majnc će želeti što pre da zaboravi ovu "petardu".

Verner tako sada ima 24 postignuta gola u prvenstvu, Levandovski 'beži' sa tri više.