Atalanta pregazila Leće  sedam golova u mreži domaćina

Izvor: B92, 01.Mar.2020, 18:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Atalanta "pregazila" Leće " sedam golova u mreži domaćina

Fudbaleri Atalante ostvarili su ubedljivu pobedu na gostovanju Lećeu, u meču 26. kola italijanske Serije A – 2:7 (2:2).

Ekipa iz Bergama ostaje na četvrtom mestu sa 48 bodova, šest više od petoplasirane Rome, dok je Leće na 16. mestu sa 25 osvojenih bodova.

Atalanta je na poslednjih šest utakmica postigla 27 golova.

Gosti su do prednosti došli autogolom Donatija. Katastrofalno je reagovao fudbaler domaće ekipe i zakucao je loptu u svoju mrežu glavom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz peterca u 17. minutu.

Pet minuta kasnije, Iličić centrira iz kornera, a Duvan Zapata glavom sa deset metara smešta loptu u mrežu.

Leće je ipak do kraja poluvremena iznenadio Atalantu i došao do izjednačenja.

Iskusni Rikardo Saponara pogodio je u 29. minutu, posle fantastične lopte u prostor Dijela, a zatim se u 40. minutu Donati iskupio pogotkom za autogol u 17. minutu.

Ali onda u drugom poluvremenu kreće da "melje" mašinerija iz Bergama.

Josip Iličić pogađa posle odbitka u 47. minutu, a Zapata u 54. minutu pogađa za "poker", na asistenciju Marija Pašalića.

Zapata je het-trik kompletirao u 62. minutu, posle nove asistencije Iličića.

Atalanta je u nadoknadi postigla još dva gola.

Mjuriel je postigao gol u 90, a Malinovski u drugom minutu sudijske nadoknade.

Serija A 26. kolo:

Subota:

Lacio - Bolonja 2:0 (2:0)

Alberto 18, Korea 21

Napoli - Torino 2:1 (1:0)

Manolas 19, di Lorenco 82 – Edera 90+1

Nedelja:

Leće – Atalanta 2:7 (2:2)

Saponara 29, Donati 41 – Donati AG 17, Zapata 22, 52, 64, Iličić 47, Mjuriel 90, Malinovski 90+2

18:00 Kaljari – Roma

Ponedeljak:

20.45 Sampdorija - Verona

Odloženo za 13. mart:

Juventus – Inter

Milan – Đenoa

Udineze – Fiorentina

Parma – SPAL

Sasuolo – Breša

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.