Izvor: RTS, 08.Nov.2020, 18:17

Atalanta odolela Interu, pobeda Rome u Đenovi

Atalanta i Inter odigrali su nerešeno 1:1, u jednom od derbija sedmog kola Serije A. Roma slavila pobedu u Đenovi 3:1 i popela se na treće mesto na tabeli. Torino i Krotone igrali bez golova.
Kao što se očekivalo, zanimljiv meč odigrali su Atalanta i Inter u sedmom kolu Serije A, na kraju pobednika nije bilo 1:1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi Inter poveo preko Lautara Martineza u 58. minutu utakmice.
Činilo se da ekipa >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Antonija Kontea može do sva tri boda protiv nezgodnog protivnika, ali da tako ne bude pobrinuo se Mirančuk u 79. minutu meča.
Posle sedam odigranih mečeva, Atalanta je peta sa 13 osvojenih bodova, Inter drži poziciju ispod sa bodom manje.
Roma je na gostovanju u Đenovi ostvarila trijumf od 3:1, pa je "vučica" došla do trećeg mesta na tabeli.
Gosti su na "Luiđi Ferarisu" poveli golom Henrika Mkitarjana u poslednjim trenucima prvog poluvremena, da bi Pjaca izjednačio u 50.
Ipak, Mkitarjan je sa nova dva pogotka, u 66. i 80. minutu, doneo pobedu Romi, koja je tako stigla do 14 bodova u takmičenju.
Đenoa je 18. sa samo pet osvojenih bodova.
U duelu između Torina i Krotonea nije bilo golova, a gosti su utakmicu završili sa igračem manje pošto je u 88. minutu isključen Luperto.