Atalanta kiksnula – zvaničan oproštaj od šampionskih snova i ugrožena Evropa

Izvor: B92, 06.Feb.2022, 15:33

Fudbaleri Atalante poraženi su od Kaljarija 1:2 na otvaranju nedeljnog programa u okviru 24. kola Serije A.

Očekivalo se da će Gasperinijeva ekipa lako doći do tri boda protiv ekipe koja je do skoro bila u zoni ispadanja, ali na kraju nije biilo tako.

Nakon prvog poluvremena tokom kog su mirovale mreže, onu tima iz Bergama je načeo nekadašnji fudbaler PSV-a Gaston Pereiro nakon maestralne asistencije Dalbera.

Da se tu ne završe muke Atalante potvrdio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se argentinski golman ekipe Muso koji je samo dva minuta kasnije zaradio direktno isključenje. Sve to u prvih sedam minuta nastavka.

Nije se predavao domaćin, pa je rezultat i stigao u 64. minutu kada je Palomino izjednačio. Ipak, bilo je to kratkoh daha s obzirom na to da je Pereiro drugim golom na meču rešio pitanje pobednika.

Ovim porazom se Atalanta najverovatnije oprostila od šampionskih snova, ako su oni i dalje bili u opticaju. Trenutno su četvrti sa 43 boda, 10 manje od vodećeg Intera, ali i samo četiri više od ekipa koje trenutno nisu na pozicijama koje vode u Evropu naredne sezone.

Kada je Kaljari u pitanju, njima će ovaj bod vredeti u nastavku borbe da se i naredne sezone takmiče u Seriji A.