Izvor: RTS, 01.Okt.2022, 15:44

Arsenal ubedljiv u derbiju severnog Londona

Fudbaleri Arsenala nadigrali su Totenhem sa 3:1 na svom terenu u derbiju 9. kola Premijer lige. "Tobdžije" su ovom pobedom obezbedile ostanak na prvoj poziciji, a već u narednom kolu očekuje ih derbi sa Liverpulom.
Arsenal je još jednom pokazao da je posle 9 kola ekipa sa najboljom formom u domaćem šampionatu.

Inicijativu na početku meča domaćin je sproveo u delo fenomenalnim projektilom Tomasa Partija sa osamnaest metara u 20. minutu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />Uprkos tome što je domaćin bio bolji, rival gosti su u 31. minutu izborili jedanaesterac koji je skrivio Gabrijel, a Hari Kejn pretvorio u pogodak za 1:1, što je bio i rezultat na kraju prvog poluvremena.
Domaćin je novo vođstvo stekao već u 49. minutu kada je Gabrijel Žezus pokupio odbitak i poslao ga u mrežu pored Uga Lorisa koji je jako loše reagovao.
Da se meč neće dobro završiti po Totenhem naslutio je i crveni karton koji je zaradio Emerson Rojal u 62. minutu. Granit Džaka je već pet minuta kasnije, u 67. postavio konačnih 3:1 u korist lidera tabele.
Pobedom u derbiju vrha tabele Arsenal se izborio za prvu poziciju sa 21 bodom, dok je Totenhem trenutno treći sa tri boda manje.