Argentinska veza čuva Juventus, Inter i dalje diše za vratom

Izvor: RTS, 23.Nov.2019, 18:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Argentinska veza" čuva Juventus, Inter i dalje "diše za vratom"

Juventus gubio u Bergamu, pa preko Argentinaca Iguaina i Dibale došao do preokreta (3:1) i nova tri boda, koja su ga zadržala na prvom mestu na tabeli Serije A. Inter nastavio da "diše za vrat" Juventusu, pobedom u Torinu od 3:0.
Fudbaleri Juventusa uspešno su se vratili sa teškog gostovanja u Bergamu, gde su posle preokreta savladali ekipu Atalante sa 3:1.

"Stara dama" je ovaj meč igrala >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << bez Kristijana Ronalda, u čijem odsustvu su glavnu ulogu preuzeli Argentinci Gonzalo Iguain i Paulo Dibala.
Atalanta je do vođstva mogla još u prvom poluvremenu, ali je sa bele tačke neprecizan bio Barou.
Ipak, domaćin je uspeo da povede pogotkom Gosensa u 56. minutu, ali to je bilo sve što je Atalanta učinila na ovom meču.
Gonzalo Iguain sa dva pogotka donosi preokret Juventusu, u 74. i 82. minutu, da bi konačan rezultat postavio Paulo Dibala u poslednjim trenucima susreta.
"Stara dama" je tako zadržala prvo mesto na tabeli Serije A sa 35 bodova, jednim više od Intera, koji je u poslednjoj utakmici dana savladao u gostima Torino sa 3:0.
Nero-azuri već n apoluvremenu imali su dva gola prednosti, a strelci su bili Martinez i De Fraj. Konačan rezultat postavio je Romelu Lukaku na početku drugog poluvremena.
Milan i Napoli podelili su bodove na "San Siru" – 1:1.

Trener Karlo Ančeloti, koji se suočava sa velikim problemima u Napulju zbog ponašanja igrača i nezadovoljstva predsednika De Laurentisa, srdačno je dočekan na "San Siru", a njegov tim poveo je u 24. minutu.
Lorenco Insinje je šutirao, lopta se odbila od prečku, na nju je natrčao Irving Lozano i ubacio je u mrežu.
Međutim, prednost gostiju trajala je samo pet minuta, pošto je Bonaventura fantastičnim udarcem sa ivice kaznenog poravnao.
Tim rezultatom završen je susret, Napoli je ostao sedmi sa 20 bodova, dok je Milan 13. sa šest bodova manje.