Antonio za preokret čekićara, Lester preživeo Barnli

Izvor: B92, 25.Sep.2021, 18:04

Antonio za preokret "čekićara", Lester "preživeo" Barnli

U tradicionalnom terminu za subotu u Premijer ligi Vest Hem je proslavio pobedu na gostovanju Lidsu rezultatom 2:1 (0:1).

"Čekićari" su bili u zaostatku posle prvog poluvremena, tačnije, od 19. minuta kada je Rafinja doveo domaćina u prednost.

Gosti iz Londona su postigli gol u 53. minutu, ali je on poništen Součeku, da bi izjednačili u 67. minutu autogolom Firpa.

I onda je u 90. minutu Majk Antonio na asistenciju Deklana Rajsa sjajno prošao svog čuvara >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i pogodio za trijumf od 2:1.

Lester je bio veliki favorit protiv Barnlija, ali je dva puta gubio i na kraju jedva izbegao poraz.

Gosti su poveli u 12. minutu autogolom Džejmija Vardija, a isti igrač je izjednačio u 37. na 1:1.

Potom je samo tri minuta kasnije Korne pogodio za novu prednost Barnlija.

"Lisice" su se izvukle tek u 85. minutu kada je ponovo Vardi bio strelac.

U nadoknadi vremena poništen je gol Barnliju, tačnije, Vudu zbog ofsajd pozicije.

Everton je lako savladao poslednjeplasirani Norič rezultatom 2:0, a strelci su bili Taunsend u 29. minutu iz penala i Dukure u 83.

Votford i Njukasl su remizirali rezultatom 1:1. "Svrake" su povele preko Longstafa u 23. minutu, a izjednačio je Sar u 72.