AKROPOLIS KUP: Bolji početak Italijana, a onda je usledio BLICKRIG Orlova! Srbija UBEDLJIVA na poluvremenu (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 17.Avg.2019, 17:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kao za bodove.

Košarkaši Srbije rutinski vode protiv Italije u drugom meču na Akropolis kupu rezultatom 45:32 (14:15, 31:17), posle prvog poluvremena. "Orlove" nije služio šut za tri poena, ali smo bržom igrom u drugoj četvrtini i lakim poenima sa linije penala uspeli da stignemo do prednosti, posle prvog perioda koji je bio izuzetno tvrd.

Što se tiče individualnog učinka, niko se nije preterano poenterski istakao, a u našoj selekciji strelce predvodi Nikola >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Jokić sa jedanaest poena, dva skoka i tri asistencije.

Prvu četvrtinu obeležila je izuzetno tvrda igra, sa dosta promašaja na obe strane. Posebno lošu seriju imao je bek "Azura", Marka Belinelija, koji je promašio brojne šuteve na startu perioda. Naša reprezentacija je gubila dosta lopti, pa nije materijalzivala slabu igru protivnika, a veoma neefikasna četvrtina okončana je minimalnim vođstvom Italijana (15:14).

U drugoj četvrtini, izabranici Saleta Đorđevića zaigrali su dosta angažovanije, Italija je rano ispunila bonus, pa su "Orlovi" ubrzo stigli do "plus sedam" (27:20).

Zampata serba. Il 10-0 ci manda sotto 20-27#Italbasket #NothingButAzzurri pic.twitter.com/nlqO87zV0w

— Italbasket (@Italbasket) August 17, 2019

Od tada je na parketu "OAKE" viđena mnogo bolja igra naših, koji su se rastrčali i odigrali mnogo efikasniji drugi period od prvog. Kada su ušle trojke Bogdanovića i Gudurića, Srbija se odlepila na dvocifrenu razliku, a poluvreme je završila sa 13 poena prednosti.

BONUS GALERIJA

Pogledajte kako izgleda naša TV voditeljka Nina Seničar, bivša devojka italijanskog napadača Marka Borijela