Izvor: MozzartSport.com, 16.Apr.2021, 00:30

AFRIKA: Pirati nemoćni, zna se ko je glavni u Južnoj Africi

Pregled najznačajnijih utakmica dana na afričkom kontinentu
BAROKA - KAJZER ČIFS 1:1 (0:0)
(Fudbal, Južna Afrika 1)
Ovi klubovi kao da su pretplaćeni na remije u poslednje vreme. I jedni i drugi imaju ih četiri u prethodnih pet utakmica. U međusobnom duelu 22. kola gosti su poveli u 58, ali je domaćin izjednačio u 81. minutu. Ovo im je treći uzastopni put da su odigrali 1:1.
IHEFU - MBEJA SITI 1:0 (0:0)
(Fudbal, Tanzanija 1)
Derbi začelja pripao je domaćinu, a rešio ga je 20-godišnji Endrju Simčimba pogotkom u 74. minutu. S ova tri boda Ihefu je pobegao iz zone ispadanja, a tamo ostavio današnjeg rivala.