neXtvaARna Bući Bući Avantura za decu i roditelje

Izvor: Advertiser-Serbia.com, 15.Avg.2019, 16:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

neXtvaARna Bući Bući Avantura za decu i roditelje

Ova knjiga i AR aplikacija roditeljima daju priliku da sa svojom decom provedu kvalitetno i ispunjeno vreme, podstaknu dalji razvoj kognitivnih sposobnosti i emocionalne inteligencije kod dece i steknu i učvrste ljudske (i dečje) osobine, ciljeve i vrednosti.

Godinama se već debatuje na temu vremena koje naši najmlađi provode ispred kompjutera, televizora, mobilnih telefona i drugih ekrana. Iako TV, internet i video igre mogu biti koristan izvor informacija, zabave i edukacije, previše >> Pročitaj celu vest na sajtu Advertiser-Serbia.com << vremena pred ekranom može imati i negativne posledice. Posebno jer roditelji neretko koriste modernu tehnologiju i ekrane kada nisu u mogućnosti da se posvete deci, kao zamenu za autentičnu interakciju i razmenu. Ono što je sigurno je da nije svejedno KAKO deca provode vreme pred ekranom – pasivno ili aktivno. Preporuke različitih zdravstvenih organizacija najvećim delom nisu usmerene na količinu vremena koje deca provode pred ekranima već na ono što je za određeni uzrast deteta prioritetno u razvojnom smislu, a prioriteti koji se izdvajaju tokom prvih godina života, kada se deca ubrzano razvijaju, odnose se na fizičku aktivnost, odmor, učenje i interakciju sa ljudima. Manjak interakcije sa detetom može dovesti do razvoja manjeg fonda reči, manje želje za aktivnostima koje ne zahtevaju tehnologiju, igrom, druženjem i prirodom. Načelno, dokle god su deca zdrava, fizički aktivna u dovoljnoj meri, ispunjavaju svoje obaveze i imaju aktivan društveni život mimo ekrana smatra se da ostatak slobodnog vremena treba da provode po svojoj želji, ali uz obavezan nadzor sadržaja kojima dete ima pristup.

Zadatak koji smo dobili za mene je bio izazov kako na profesionalnom, tako i na vrlo ličnom nivou. Iz iskustva roditelja deteta predškolskog uzrasta, veoma sam svestan koliki uticaj tehnologija može imati na psihofizički razvoj deteta. Kao glavni problem koji smo identifikovali i sa njim se uhvatili ukoštac, izdvojila se činjenica da mobilni uređaji mogu kreirati distancu između deteta i roditelja, jer kada je telefon u igri, sve ostalo je jednostavno isključeno,“ kaže Vladimir Ćosić, Executive Creative Director, Drive. Kako je nemoguće zaustaviti napredak, niti deci zabraniti korišćenje modernih tehnologija, agencijski tim je nastojao da tehnologiju koristi odgovorno i da mobilne uređaje transformiše u alat koji će zbližiti decu i roditelje i doprineti da sa decom provodimo kvalitetnije zajedničko vreme. „Kada sam se i lično uverio da proizvod koji smo kreirali “radi”, za mene je to bila velika lična pobeda,“ dodaje Ćosić.

Kao vodeći brend sokova za decu, NeXt Bući Bući za jedan od glavnih ciljeva ima brigu o deci – kako o njihovom fizičkom, tako i o mentalnom razvoju. Zato smo, uz snažnu podršku klijenta, okupili tim eksparata iz oblasti dečije psihologije, dizajna, gejming industrije i AR produkcije, kako bismo na kraju imali proizvod kreiran po meri predškolske dece i njihovih roditelja,“ rekla je Jelena Lešević, Group Account Director, McCann Beograd.

Nastavak na Advertiser-Serbia.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Advertiser-Serbia.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Advertiser-Serbia.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.