Usmena rasprava o žalbama na presudu generalu Ratku Mladiću 25. i 26. avgusta

Izvor: Vostok.rs, 18.Jul.2020, 13:07

Usmena rasprava o žalbama na presudu generalu Ratku Mladiću 25. i 26. avgusta

Za 24. jul zakazana je statusna konferencija koja će biti održana video-konferencijskom vezom, saopšteno je iz Haga. Mladićevoj odbrani je ostavljen rok da se do 22. jula izjasni da li on želi da bude fizički prisutan u sudnici tokom statusne konferencije ili ne, kao i da do 11. avgusta obaveste žalbeno veće da li će neki od Mladićevih advokata učestvovati na žalbenoj sednici putem video linka.
Sekretarijatu je naloženo da obezbedi sve neophodne mere za održavanje pomenutih ročišta i Mladiću olakša prisustvo odnosno učešće u sednicama na drugi način. Sednica za usmeno predstavljanje žalbi bila je zakazana za 17. i 18. mart, ali je bila odložena zbog njegove operacije, a potom i zbog oporavka i sve lošijeg zdravstvenog stanja. Zakazivanje sednice iniciralo je tužilaštvo. Mladić je prvostepenom presudom osuđen na doživotni zatvor zbog navodnih ratnih zločina u Bosni i Hercegovini. Pisane žalbe tužilaštva i odbrane ranije su podnete sudu, a nakon što se obavi usmeno izlaganje žalbi, žalbeno veće trebalo da donese pravosnažnu presudu. Tanjug
Pogledaj vesti o: Ratko Mladić

Nastavak na Vostok.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.