Izvor: RTS, 07.Nov.2020, 20:04

Zverev bolji od Nadala za plasman u finale Pariza

Aleksander Zverev savladao je Rafaela Nadala sa 2:0 u setovima i plasirao se u finale Mastersa u Parizu. Protivnik nemačkom teniseru u nedelju biće Danil Medvedev, koji je u dva seta bio bolji od Miloša Raonića.
Zverevu je 100 minuta bilo potrebno da savlada drugog tenisera >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sveta i plasira se u finale Mastersa u Parizu.

Nemac je u prvom setu napravio jedan brejk, dok Nadalu nije dozvolio niti jednu brejk loptu – 6:4.
U drugom setu viđena je velika borba, mnoštvo brejk lopti, ali i nekoliko brejkova.
Ponovo je Zverev napravio prvi brejk, poveo 2:1, ali Nadal uzvraća u osmom gemu drugog seta za 4:4.
Ipak, pri rezultatu 5:5, Nemac i treći put na meču oduzima servis Rafi Nadalu i dolazi do 7:5.
Zverev će u finalu pariskog mastersa igrati protiv Danila Medvedeva, koji je u dva seta (6:4, 7:6) savladao Miloša Raonića.
Masters u Parizu igra se za nagradni fond od 3.901.015 evra.
Pogledaj vesti o: Rafael Nadal