POLUFINALE VIMBLDONA: Đoković za korak bliži finalu, konačan rasplet tek sledi (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 13.Jul.2018, 20:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ovo je 52. međusobni okršaj dva velikana "belog sporta".

Novak Đoković i Rafael Nadal počeli su meč polufinala ovogodišnjeg Vimbldona, ali ga nisu završili. Biće nastavljen u subotu, od 14 časova, a prekinut je nekoliko trenutaka posle ponoći (po srednjeevropskom vremenu) zbog pravila da ne može da se igra posle 23 časa po lokalnom vremenu. U trenutku prekida, najbolji srpski teniser imao je prednost >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << od 2:1 (6:4, 3:6, 7:6 (11:9)). Meč je do prekida trajao dva sata i 58 minuta.

Podsetimo, u finale se već plasirao Kevin Anderson, posle pobede nad Džonom Iznerom (više pročitajte OVDE), a kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Pred nama je još jedan meč dva vrhunska tenisera, Novaka Đokovića i Rafaela Nadala. Ovog puta Srbin i Španac će se sastati u polufinalu ovogodišnjeg Vimbldona, u svom 52. međusobnom okršaju. Trenutno, Đoković vodi sa 26:25, a poslednji meč pripao je Nadalu koji je u polufinalu Matsersa u Rimu slavio sa 2:0 (7:6, 6:3). Na Vimbldonu su igrali dva puta. Pre 11 godina Đoković je predao, ali je četiri godine kasnije slavio u finalu.

Đoković ima tri titule (2011, 2014, 2015.) na najprestižnijem turniru, a Nadal jednu manje (2008. i 2010.), a dešavanja sa Centralnog terena možete UŽIVO da pratite na portalu Srbija Danas.

Two former #Wimbledon champions.

29 Grand Slam titles between them.

Rivals since 2006.

Episode No.52 of @rafaelnadal vs @djokernole awaits... pic.twitter.com/wfGUzDd0wk

— Wimbledon (@Wimbledon) July 12, 2018

Na ovogodišnjem turniru, Nadal je drugi nosilac, a Đoković 12. Kada je reč o ATP listi, Španac je prvi, a Srbin 21.

Ovaj meč biće odigran u dvoranskim uslovima, a prethodio mu je "maraton" Kevina Andersona i Džona Iznera (više pročitajte OVDE).

TOK MEČA.

Meč se nastavlja u subotu, od 14 časova.

3. SET

11:9 - Vodi Đoković, pošto je Nadal pogodio mrežu.

10:9 - Opet Đoković dolazi do set lopte.

9:9 - Novo izjednačenje.

9:8 - Sada Đoković ima set loptu.

8:7 - Vodi Nadal.

7:7 - Novi mini brejk, izjednačio Đoković.

7:6 - Ponovo vodi Nadal. Nova set lopta. Servis za Španca. Ne koristi je. Uspešan Novak uz drop šot.

6:6 - Novo izjednačenje.

6:5 - Okreće Nadal i sada  vodi.

5:5 - Izjednačenje.

5:4 - Smanjuje Nadal.

5:3 - Bekhend za novu prednost Đokovića.

4:3 - Smanjuje Nadal.

4:2 - Đoković pravi novi mini-brejk.

Usledili su poeni na svoj servis - 2:2.

Razmena mini-brejkova - 1:1.

Ulazi se u taj-brejk.

5:5 - Izjednačuje Nadal.

5:4 - Đoković uz samo jedan izgubljen poen stiče prednost od 5:4.

4:4 - Nema nijednog brejka, ni prilike za brejk.

Đoković prvi servira.

Nadal. Is. Hyped. @RafaelNadal draws the scores level under the lights on Centre Court, winning the second set 6-3#Wimbledon pic.twitter.com/2cOF6hc1Bn

— Wimbledon (@Wimbledon) July 13, 2018

2. SET

Druga deonica je trajala 52 minuta.

6:3 za Nadala - Servira Nadal za set i stiže do 30:15. Greška Nadala, paralela završava na mreži, za 30:30. Aut Nadala i Đoković ima priliku za brejk. Ne koristi je. Izjednačenje. Aut i nova brejk prilika za Srbina. Ne koristi je, ponovo se izvukao Nadal. Ponavlja se poen, na Nadalov servis. Sada Nadal ima prednost, posle odličnog bekhenda. Aut Đokovića i sada je 1:1 u setovima.

5:3 za Nadala - Posle prednosti Nadala izjednačenje - 15:15. Dolazi i do prednosti od 40:15. Odlično riternira Nadal, za 40:30. Ipak, je 5:3.

5:2 za Nadala - Vodi Nadal i sa 40:0. Bolje servira i to daje rezultata. Novi odličan servis, za 5:2.

4:2 za Nadala - Novak na servisu, ali Nadal vodi sa 30:0. Vraća se Novak, sada je 30:30.  Bekhend Španca koji Srbin ne uspeva da vrati. Nova prilika za brejk. Ubrzo i novo izjednačenje. Ali i nova prednost, drop šotom. Novi brejk za Nadala.

3:2 za Nadala - Nadal greši i Đoković ima prednost od 30:15. Lobuje Španca i vodi sa 40:15. Vraća se Novak.

3:1 za Nadala - Nadal na Đokovićev servis ima prednost od 30:0. As Novaka za 30:15. Izlazak na mrežu, ali velika greška i aut. Nadal ima dve brejk lopte. Koristi prvu, tačnije, Novak pogađa mrežu.

2:1 za Nadala - Nadal šalje loptu u aut. Nova prilika za brejk Srbina. Ipak je 40:40. Nadal pogađa mrežu, za novu prednost Đokovića. Srbin na kraju ljut na sebe jer nije iskoristio dve brejk prilike.

1:1 - Smeč Đokovića za izjednačenje u gemovima.

1:0 za Nadala - Ponovo Nadal servira prvi. Đoković ima priliku za brejk. Ali je ne koristi. Nadal dolazi do izjednačenja, ali i prednosti. Novo izjednačenje. Nadal izlazi na mrežu i opet ima prednost. Novak šalje loptu u aut.

1. SET

Leading the way... @DjokerNole wins the first set against Rafael Nadal 6-4 on Centre Court#Wimbledon pic.twitter.com/Cax6to0YE6

6:4 za Đokovića - Novak servira za set. Posle duže razmene poena (najduže do sada) Nadal šalje loptu u aut. Ubrzo je i 30:0, pa i 40:0. Koristi prvu set loptu. Ovaj set trajao je 47 minuta.

5:4 za Đokovića - Nadalov novi smeč za 40:0. Bez izgubljenog poena, Španac smanjuje prednost Srbina.

5:3 za Đokovića - Posle 40:0, Nadal smečuje. Ali samo toliko. Velika prednost za Srbina.

4:3 za Đokovića - Srbin vodi sa 15:0, pa i sa 30:0. Novak traži čelendž. U pravu je i vodi sa 40:0. Ima tri brejk prilike. Ne koristi prvu. Ali drugu da.

3:3 -  Nema brejka.

3:2 za Nadala - Đoković ima brejk loptu, posle auta Nadala. Izjednačava Nadal. Još jedna brejk lopta, ali na kraju brejka nema.

2:2 - Đoković ponovo prepušta samo jedan poen protivniku.

2:1 za Nadala. Đoković dva puta dolazi do izjednačenja, ali Španac ne dozvoljava brejk.

1:1 - Uz samo samo jedan izgubljen poen, Novak koristi svoj servis.

1:0 za Nadala. Španac vodi sa 1:0, mada je Đoković imao prednost od 30:15.

Ako meč ne bude završen do ponoći, po srednjeevropskom vremenu, biće nastavljen sutra.