Zagorac rešio dramu, Partizan na 2-0!

Izvor: Mondo, 06.Okt.2018, 20:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crno-beli pobedili u prvoj utakmici pred svojim navijačima. Pun "Pionir" video je uzbudljiv meč, rešen u poslednjem minutu!

Uskoro opširnije...

- Kraj utakmice, pobeda Partizana -

40' 82:79 Lazić je pogodio prvo, promašio drugo, a njegovi saigrači nisu "pokupili" loptu. Gotovo je!

40' Lapornik promašuje, ali Zagorac pravi faul na Laziću. On će pokušati da ubaci prvo, pa da namerno promaši drugo bacanje...

40' >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << 82:78 Nikolić ostaje miran sa linije penala i vraća crno-belima "plus 4"! Još 11 sekundi.

40' 80:78 Marinković pravi faul na polovini terena, Mesiček koristi jedno bacanje, pa uzima loptu i ubacuje trojku! Olimpija se održava u igri, 13 sekundi pre kraja!

40' 80:74 Mesiček promašuje šut za tri uz korak unazad, domaći hvataju loptu, a Nikolić pogađa možda i odlučujuća slobodna bacanja!

40' Marinković šutira trojku sa 10 metara, ali lopta ne dodiruje obruč, pa ističe napad crno-belih. Do kraja još 36 sekundi.

40' 78:74 Špan asistira Begiću za zakucavanje, 51 sekund pre kraja (76:74). Odmah potom, Mesiček faulira Aranitovića, a sudije dosuđuju nesportski faul, jer lopta još nije bila ubačena u igru!

40' 76:72 Špan pogađa trojku sa osam metara, za nadu Olimpije (74:72), ali Marinković trči "u leđa" Begiću i Džonsu i poentira. Još jedan tajm-aut, 53 sekunde pre kraja.

39' 74:69 Važan doprinos Lendejla! Asistirao je Zagorcu, a on je pogađa zicer uz prekršaj, za "plus 5" i tajm-aut gostiju! Ekspresna serija crno-belih 6:0!

39' 71:69 Pejdž pogađa važnui trojku, da vrati vođstvo! Njegov prvi poen posle dugog perioda!

38' 68:69 Begić poentira preko Pejdža (četiri faula) i donosi Olimpiji vođstvo (67:69). Na drugoj strani, iskusni centar sada faulom zaustavlja Zagorca u pokušaju da još jednom zakuca preko njega.

37' 67:67 Zagorac realizuje važna slobodna bacanja, a Lendejl na drugoj strani faulira Špana, koji izjednačuje.

37' 65:65 Džouns se razigrao i šutem posle okreta izjednačio. Gosti su sada u seriji 7:0.

36' Marinković, pa Nikolić promašuju šuteve za tri, a Mesiček na drugoj strani iznuđuje četvrti faul Đorđa Gagića, koji izlazi iz igre.

35' 65:63 Olimpija se ne predaje. Špan je predriblao Aranitovića, pa iz doskoka ubacio trojku da vrati razliku na jedan posed. Čanak zove tajm-aut pet minuta pre kraja.

34' 65:58 Zagorac pogađa trojku za večeras velikih "plus 7"! To je njegov 20. poen večeras.

34' 62:58 Marinković sa linije penala postiže svoj deseti poen. Nikolić i Sanon igraju agresivnu odbranu u duelima "jedan na jedan".

33' 60:58 Rade Zagorac sada daje defanzivnu energiju, ali Gagić greši u dodavanju, što Sanon koristi da zakuca.

32' 59:56 Vanja Marinković izbija loptu rivalu sa leđa, istrčava kontru i sam je realizuje. Gosti pokušavaju da uzvrate trojkom, ali ih večeras uglavnom promašuju (5/22), a promašaje nadoknađuju skokom.

- kraj treće četvrtine -

30' 56:56 Na poslednju pauzu ekipe odlaze uz nerešen rezultat. Trojku uz zvuk sirene postigao je Isuf Sanon.

30' 56:53 Važan doprinos Lendejla u završnici četvrtine. Iako mu ne ide večeras, svojim petim ofanzivnim skokom je izborio dodatni napad, pa iznudio faul.

30' 54:51 Lapornik poklanja loptu crno-belima u kontri "4 na 1", a Marinković to kažnjava važnom trojkom!

29' 51:51 Marvin Džouns je opet stao na liniju penala i sada iskoristio oba šuta.

29' Opet lep potez pod košem Olimpije. Lazić je atraktivno zaustavio Lendejla, blokadom.

28' 51:49 Olimpija je ušla u seriju promašaja sa distance, ali je i dalje održava konstantan skok u napadu. Odnos u uhvaćenim loptama je 19:29. Džouns je ofanzivnim skokom iznudio penale, pa promašio oba šuta.

27' 50:49 I Aranitović ubacuje trojku, na koju Špan sada nema odgovor!

26' 47:49 Trojka na trojku! Špan, pa Zagorac, koji je ušao u seriju! Na drugoj strani, defanzivni skok je i dalje problem crno-belih.

25' 44:44 Serija ofanzivnih skokova Olimpije i Džounsov poen za izjednačenje. Primera radi, Lazić je već sakupio deset uhvaćenih lopti za Ljubljančane.

25' 44:42 Gagić postiže važan koš, da vrati prednost, pa nakratko izlazi iz igre zbog treće lične greške.

24' 42:42 Ponovo Zagorac! Zakucao je preko Begića i opet iznudio prekršaj!

24' 39:42 Gagić je pokušao da jednim dodavanjem završi kontranapad, ali je pogrešio, pa je morao da faulira Mesičeka u svom reketu.

23' 39:40 Zagorac daje energiju crno-belima. Istrčao je kontru, iznudio faul Lazića i uz to pogodio. Sa crte je ubacio svoj deseti poen.

22' Konfuzna sekvenca utakmice. Olimpija je presingom iznenadila crno-bele i naterala ih da vrate loptu na svoju polovinu, a gosti su potom "zaboravili" vreme za napad i nisu ni uputili šut.

22' 36:38 Nekoliko munjevitih napada na obe strane i pogoci Gagića i Mesičeka. Pejdž je napravio treću ličnu grešku i Čanak ga je zato izveo iz igre.

- poluvreme -

Strelci:

Partizan: Pejdž 10 (2/4 za tri, 3 as), Si 3, Marinković 3, Pecarski 3, Zagorac 7, Lendejl 2, Gagić 4, Nikolić 2. Timski: 7/17 za dva, 4/13 za tri, 8/13 sl. bacanja, 14 skokova (10-4), 6 asistencija, 2 ukradene, 6 izgubljenih lopti.

Olimpija: Džons 4, Špan 10 (2/3 za tri), Lazić 5, Lapornik 4, Begić 3, Badžim 3, Mesiček 1, Radulović 5. Timski: 10/20 za dva, 3/10 za tri, 6/11 sl. bacanja, 21 skok (16-5), 8 asistencija, 2 ukradene, 9 izgubljenih lopti.

20' 34:35 Markus Pejdž priprema Zagorcu trojku, asistira mu i lopta prolazi kroz obruč. Badžim je pokušao da pogodi uz zvuk sirene i ostao "kratak".

20' 31:35 Marvin Džons promašuje, hvata loptu i poentira za prvih "plus 4" gostiju. Čanak reaguje tajm-autom.

20' 31:33 Olimpija je u pauzi nacrtala akciju da Badžim šutne trojku i on je to iskoristio i pogodio. Lendejl nije uspeo da uzvrati na isti način.

19' 31:30 Partizan posle više od pet minuta poentira iz igre i vraća vođstvo. Pejdž je pronašao Zagorca u reketu, a on se lako okrenuo i pogodio. Tajm-aut za Olimpiju.

18' 29:30 Gagić prekida niz Olimpije, koristi dva penala, pa dobrom odbranom protiv Begića iznuđuje napad za crno-bele. Pokušao je iskusni centar da šutem sa vrha kapice preokrene rezultat, ali je gađao slabo.

18' 27:30 Špan je ušao u seriju, pa je šutem sa korakom unazad produžio seriju Olimpije na 12:1, u kojoj je učestvovao sa osam poena.

27' Stao je Partizan u napadu, a Lendejl se trudi da ga pokrene. Ofanzivnim skokom je "pokupio" Pejdžov promašaj, iznudio faul, pa nije iskoristio nijedan penal. Crno-beli su ušli u problem sa slobodnih bacanja.

26' 27:28 Špan ubacuje još jednu trojku, za prvo vođstvo Olimpije. Serija Ljubljančana 10:1 u poslednja tri minuta.

16' 27:25 Jan Špan se predomišlja, pa ipak ispaljuje šut sa distance i pogađa prvu trojku gostiju. Čanak reaguje tajm-autom.

15' Požrtvovani Amar Gegić ponovo daje doprinos u odbrani Partizana. Iznudio je napad, koji nije uspeo i da "reši" šutem preko ruke, a zatim je opet oduzeo loptu gostima.

14' 26:20 Poentirao je Mirza Begić, ali opet se aplaudiralo Pecarskom. Partizanov biser dva puta je zaustavio goste blokadom u jednom napadu!

13' 26:18 Aplauzi za Marka Pecarskog. Pokupio je loptu ofanzivnim skokom i poentirao uz faul. Najveća prednost srpskog tima, koja je mogla biti i više da je Pejdž smirenije asistirao Marinkoviću u narednoj kontri. Odličan trenutak crno-belih.

12' 23:16 Ponovo Pejdž! Svojom drugom trojkom je ubacio već deset poena. Olimpija traži tajm-aut.

12' 20:16 Pejdž utrčava u reket i poentira sa visokim lukom. Lep potez bivšeg studenta Severne Karoline.

- kraj prve četvrtine, 18:16 -

10' Pejdž šutira iz ćoška i uz zvuk sirene i promašuje. Crno-beli traže od arbitara prekršaj na plejmejkeru, ali sudije odmahuju glavom.

10' 18:16 Isprekidana igra u finišu kvartala. Džouns je zakucao za Olimpiju, Markus Pejdž je iskoristio dva penala, a Mesiček je je iskoristio jedno bacanje. Gosti za sada loše šutiraju i slobodna bacanja (4/9) i trojke (0/4).

9' 16:13 Bivši igrač Dinamika i Mege, Aleksandar Lazić, iznudio je faul Sija uz pogodak i Olimpija se vratila na posed zaostatka (14:13). Čanak za to vreme rotira postavu, pa je Aranitovića posle kratkog perioda vratio na klupu i uveo Pejdža. Za Partizan trenutno igraju i Nikolić, Gavrilović, Si i Gagić, koji se "upisao" sa penala.

8' 14:10 Marinković i Nikolić su crno-belima doneli "plus 5", a Begić se upisao posle faula Gavrilovića.

7' 10:9 Bandža Si iz prvog kontakta sa loptom pogađa trojku, a Lapornik beži Marinkoviću i neometan polaže za "minus 1".

6' Zagorac promašuje dva penala, pa trojku iz kornera. Olimpija odgovara takođe brzom igrom.

5' 7:7 Radulović poentira u duelu sa Pecarskim, a Lapornik pogađa "dvojku" iz ćoška, za prvo izjednačenje. Crno-beli su počeli meč čestim šutevima za tri poena (timski 1/5).

3' 7:3 Lendejl koristi prostor u reketu Ljubljančana i lako vraća razliku na "plus 4" posle pogotka Jana Špana.

2' 5:1 Zagorac pogađa iz okreta, a Pejdž ubacuje prvu trojku večeras, za aplauz punih tribina.

Startne petorke:

Partizan: Pejdž, Marinković, Zagorac, Pecarski, Lendejl

Olimpija: Džons, Špan, Lapornik, Lazić, Radulović

- Kao što je i bilo najavljeno, "Pionir" je pun! Pre meča je održan minut ćutanja zbog smrti Dušana Todorovića (4).

Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.

Posle gostovanja Cedeviti i Trentu, košarkaši Partizana dočekali su i premijeru pred svojim navijačima.

Ekipa Nenada Čanka u subotu od 21 čas u dvorani "Aleksandar Nikolić" igra protiv Olimpije, u utakmici 2. kola nove sezone ABA lige, koju su oba tima počela kako su i želeli - trijumfima.

Srpski tim je u Zagrebu dobio veliki vetar u leđa uspehom u domu tamošnjeg šampiona, dok je slovenački prvak u hali "Stožice" deklasirao Mornar iz Bara i takođe napravio dobar uvod u meč u Beogradu.

Dan pre večerašnje utakmice u Partizanu su isticali da očekuju punu dvoranu i lepu atmosferu protiv učesnika FIBA Lige šampiona. Ostanite uz MONDO i pratite tekstualni prenos utakmice.

Partizan i Olimpija odigrali su 30 mečeva u regionalnoj ligi i skor je 20:10 u korist srpskog tima. U Dvorani "Aleksandar Nikolić" skor je 13-2, a u Ljubljani 8-7 u korist "zmajčeka", koji su prošle sezone slavili u oba meča protiv crno-belih.

Sudije večerašnjeg meča biće Miloš Koljenšić (Crna Gora), Igor Dragojević (Crna Gora) i Ivan Stefanović (Srbija).