SUPERLIGA SRBIJE: Prva pobeda Dinama u gostima, Radnički povećao prednost u odnosu na Partizan

Izvor: SrbijaDanas.com, 17.Dec.2018, 18:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Završen jesenji deo šampionata.

Odigrane su poslednje tri utakmice 21. kola Superlige Srbije, kojim je spuštena zavesa na srpski fudbal za 2018. godinu.

OBRATILI SE POLICIJI: Crvena zvezda izdala važno saopštenje (FOTO)

ŽREB ZA LIGU EVROPE: Lacio na VEČITOG osvajača, srpski FRANKFURT na rudare iz Donjecka (FOTO)

Fudbaleri Dinama iz Vranja su u prvom meču dana slavili u Zemunu (1:2) i tako osvojili prve bodove na gostujućem >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << terenu u tekućoj sezoni. Zemun je poveo golom Nemanje Vučića u 15. minutu, ali je gostima izjednačenje doneo Mlađan Stevanović u poslednjem minutu prvog poluvremena. Konačan rezultat je postavio Davor Nedeljković u 65. minutu, a isti igrač je dobio crveni karton 20 minuta kasnije.

Od 15 časova su se igrala poslednja dva meča. U Lučanima su mirovale mreže u duelu između Mladosti i Rada, a u Kruševcu je Radnički slavio protiv Napretka rezultatom 1:2. Nikola Drinčić je već u sedmom minutu doveno vođstvo Nišlijama, ali samo dva minuta kasnije je Miroljub Kostić poravnao rezultat. Pobedu Realu sa Nišave je doneo Nermin Haskić, koji se tim golom izjednačio na vrhu liste strelaca sa današnjim rivalom Aleksom Vukanovićem (po 12 golova), u 24. minutu.

PETAK:

Partizan - Mačva 0:0

SUBOTA:

Radnik - Bačka 3:2 (Zlatanović 10. Stojanović p 38. Danoski 51. - Mićić 15. Grabež 70.)

NEDELJA:

Spartak - Voždovac 3:2 (Obradović 62. Čečarić 77. Ćalasan p 90+5. - Luković 28. Zličić 42.)

Vojvodina Proleter 0:0

Čukarički - Crvena zvezda 1:2 (Stojanović 28. - Ben p 24. Boaći 30.)