Poluvreme - Pljušte trojke u Viljnusu, Partizan u minusu! Šta navijačima najviše smeta? (TVITOVI)

Izvor: Sportske.net, 02.Jan.2019, 19:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Posle lošeg početka, Partizan uhvatio ritam, ali ni domaćin ne posustaje...

Košarkaši Partizana večeras su stratovali u Top 16 fazi Evrokupa, u prvom kolu Grupe E gostuju ekipi Ritasa u Viljnusu, a posle prvog poluvremena rezultat je 48-42 za Ritas.

Uvodni minuti meča pripali su domaćem timu, koji je poveo sa ubedljivih 15:5, uz odličan šut iz igre.

Ali, crno-beli su se vrlo brzo probudili i trojkama Jankovića, pa Renfroa, a onda i >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << uz dva poena Nikolića stigli do samo ''minus dva'' - 15:13.

Raspoloženi košarkaši Ritasa su do kraja prve deonice ponovo vratili deset poena prednosti (28-18), ali onda sledi mini serija Pejdža i Zagorca za 28-23 na kraju prvog kvartala.

Odličan period igre za crno-bele i na početku druge četvrtine, kada su poenima Pejdža poveli sa 33:31, ali onda sledi novi pad u igri, serija domaćih od 7:0 u režiji Parahuskog i nekadašnjeg košarkaša kragujevačkog Radničkog Denisa Silija.

Ritas je zadržao vođdtvo do kraja prvog poluvremena, a ubedljivo najefikasniji u njihovim redovima je Dominik Saton sa 17 poena, bez promašaja iz igre (4/4 za dva, 2/2 za tri poena).

U Partizanu najefikasniji Zagorac i Renfro sa po sedam poena.

-

Saton nije neki suter, ubaci 17 poena za poluvrijeme, pa to samo mi mozemo da dozvolimo #KKP #KKPartizan

— PartizanNiksic (@Partizan_Niksic) January 2, 2019 -

Sa jednom dominantnijom peticom i boljim skokom, ovaj tim bi bio jezivo dobar! #KKPartizan #partizan @PartizanBC

— Sotir zvani Đubre (@ForelSirio) January 2, 2019 -

ne znam ja al akoe potpiso si za sledecu sezonu onda bi moro i renfro kolko vec na poluvremenu

— Mudrov Shukilo (@NolinjoIzabrani) January 2, 2019 -

Mi moramo da skapiramo da ni Lendejl ni Pejdz nisu igrali takmicarske utakmice na koledzu sve do kraja Novembra, a ozbiljnije sigurno ne do Januara. Tako da ce to biti sve okej sigurno

— Andrej T. (@androspfc) January 2, 2019 -

Kako šutaju igraci Ritasa, dobro se i držimo #kkp

— Momčilo Vukić (@vukic_momcilo) January 2, 2019 -

Zagorac se previse druzi sa Vanjom. #KKP #KKPartizan

Ako pogledamo prvih 5 minuta utakmice, izgleda da su nam sudije @EuroCup odredile koji su naši dometi u ovom takmičenju. #KKP

— Fautor adfectavit (@mortuuspiscinam) January 2, 2019 -

U poslednje vreme imam utisak da Zagorac voli ponekad da loptu uzme samo za sebe.

— Grobar Bandja (@GrobarDoKoske) January 2, 2019 -

Ovakvom igrom, mi smo super na minus 5, Zagorac je užasan već par utakmica. Totalno rasulo za sada u prvoj četvrtini!