Valjak ukočio Lokomotivu, Partizan bez greške u Evrokupu

Izvor: RTS, 22.Okt.2019, 19:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Valjak" ukočio Lokomotivu, Partizan bez greške u Evrokupu

Košarkaši Partizana savladali su Lokomotivu Kubanj rezultatom 80:71 u meču četvrtog kola Evrokupa. Crno-beli su jedini tim koji još nije osetio poraz u Grupi B.
Partizan je bolje ušao u meč, odnosno, ukoliko se gledaju samo uvodni minuti - manje loše od protivnika.

Greške na obe strane, izgubljene lopte, ali se Partizan >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << bolje snašao u tom haosu a potom zaigrao bolje.
Zagorac je postigao šest poena u prvoj četvrtini, a Partizan je vodio 24:18 posle deset minuta igre.
Gosti su se približili u drugom delu igre, pošto je bilo izjednačeno u drugoj četvrtini (17:17), ali je Partizan sačuvao prednost do poluvremena (41:35).
Ipak, kako je počelo drugo poluvreme, prednost Partizana se topila. Crno-beli se nisu snalazili u fazi napada, što je Lokomotiva iskoristila i preokrenula.
Početak četvrte deonice, obeležila je munjevita igra Partizana. Serija 13:3, crno-beli su se odlepili nošeni fanatičnom podrškom sa tribina.
Lokomotiva je „zategla" odbranu, uzvratila odličnom serijom i ponovo unela neizvesnost.
Manje od tri minuta do kraja, Partizan je imao poen prednosti - 72:71.
Međutim, vrhunska završnica, nekoliko atraktivnih poteza i zakucavanje Rašona Tomasa, podiglo je publiku i Partizan je na kraju lagano došao do pobede.
Upravo je Tomas bio najefikasniji u domaćoj ekipi sa 16 poena, 11 je dodao Mouzli, Zagorac i Jaramaz po poen manje.
Deker i Kamings su bili raspoloženi u dresu Lokomotive - ubacili su 17 poena, Vilijams je dodao 15.
Partizan je na čelu grupe B sa četiri pobede iz četiri meča, a u narednom kolu gostuje Limožu.
Ovako je protekao meč:
22.00 - Kraj meča, pobeda Partizana 80:71.
21.45 - Crno-beli odlični na početku poslednje četvrtine. Serija Partizana 13:3.
21.34 - Završena je treća deonica, ekipa Lokomotive vodi 58:57 pred odlučujući deo igre.
21.20 - Lokomotiva je povela 48:47. Bolji gosti u nastavku, Partizan ima probleme u napadu, što je pomoglo Lokomotivi da prvo smanji potom i povede.
21.08 – Počela je treća četvrtina.
20.50 - Poluvreme, Partizan - Lokomotiva 41:35.
Birčević je postigao devet poena, jedan manje je dodao Zagorac.
U Lokomotivi, Deker je ubacio osam, Kamings sedam.
20.32 - Trojkom Stefana Birčevića, Partizan dolazi do dvocifrene razlike - 31:21.
20.22 - Posle prve četvrtine, Partizan vodi 24:18. Zagorac je ubacio šest poena, Janković i Mouzli po pet.
20.10 - Mnogo grešaka na obe strane u uvodnim minutima, Partizan vodi 12:9.

20.00 - Počeo je meč. Prvi meč imaju crno-beli.