Partizan u Ligi Evrope!

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Avg.2019, 05:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope, pošto su u Norveškoj remizirali sa Moldeom 1:1. Srpski tim slavio je u Beogradu sa 2:1, pa se nakon dve sezone vraća u evropsko takmičenje.

Pobeda u Beogradu i remi u Moldeu bili su dovoljni Partizanu za bolji rezultat u dvomeču i plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Velika borba viđena je u Norveškoj, veliki broj prilika, a golovi su postignuti nakon prekida.

Nakon što se mreže nisu tresle >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << u prvih 45 minuta, drugo poluvreme donelo je rasplet.

Molde je poveo u 72. minutu, kada je Leke Džejms iskoristio dobar centaršut Ejkrema i odbijenu loptu. Napadač Moldea se našao na pravom mestu u pravo vreme i sproveo loptu u nebranjenu mrežu.

Partizan je potom bio prinuđen da juri rezultat, jer je u tim momentima Molde bio u situaciji koja ih vodi dalje.

Igrao se 80. minut kada je Tošić uputio oštar centaršut u šesnaesterac rivala, a tamo Miletić sjajno skače i postiže gol vredan grupne faze Lige Evrope.

Srpska ekipa redom je eliminisala Kohans Ki, Malatiju i sada Molde u kvalifikacijama za evropsko takmičenje u koje se vraća nakon dve sezone.

Ovako je protekao tok utakmice:

95. minut - Kraj meča! Partizan je u Ligi Evrope!

90. minut - Još pet minuta nadoknade.

88. minut - Asano postiže gol, ali je dosuđena ofsajd pozicija.

85. minut - Opasan napad domaćih, Stojković sjajno interveniše.

80. minut - GOOOL! Partizan dolazi do izjednačenja! Nebeski skok Miletića posle kornera i gol koji može da odvede crno bele u Ligu Evrope.

72. minut - GOOOL! Molde ima rezultat koji ga vodi dalje. Asano je bespotrebno igrao rukom ispred svog kaznenog prostora. Posle prekida, lopta se od živog zida odbija do peterca Partizana, a Džejmsu nije bilo teško da iz blizine zatrese mrežu.

69. minut - Urošević loše centrira iz vrlo dobre situacije. Ožegović menja Sadika.

66. minut - Suma dobija žuti karton i izlazi iz igre. U igru je ušao Natko.

58. minut - Miletić se nije najbolje snašao u šesnestercu domaćih, iako je bio u izglednoj poziciji.

51. minut - Šćekić je pogrešio u dodavanju, ali šut Ejkrema odlazi pored gola.

20.00 - Počeo je drugi deo igre.

45. minut - Sudija je označio kraj prvog poluvremena.

39. minut - Nova prilika za Partizan. Ostojić je šutirao glavom, ali lopta odlazi za malo pored leve stative.

30. minut - Relativno miran period igre. Partizan se malo povukao.

11. minut - Novi opasan napad crno belih. Zdjelar je oprobao udarac, ali golman domaćih ponovo dobro interveniše.

5. minut - Šansa za Partizan.  Tošić je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali Graninks odlično brani.

2. minut - Žuti karton za Zjelara na samom startu utakmice.