Tragičan kraj Partizana u Hagu: 85 minuta rapsodije pa finiš za oproštaj od evropskog proleća!

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Nov.2019, 06:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana odigrali su u Hagu sa AZ Alkmarom nerešeno 2:2, čime je ugašena nada o nastavku evropske bajke.

Domaćin je imao kontrolu na početku, imao loptu u nogama, ali ta inicijativa je prošla bez prilika i bez uzbuđenja.

Partizan je prvu pravu priliku iskoristio.

Natho je poslao sjajnu loptu, Asano maestralno primio i smestio je u mrežu u 16. minutu.

Alkmar je krenuo agresivnije u napad, ali još jedan hladan tuš posle >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << 11 minuta.

Greška u odbrani, koju su iznudili fudbaleri Partizana odličnim presingom, lopta je došla do Zdjelara, on je odmah dodao Sumi, a momak iz Gvineje uvećao prednost crno-belih.

U nastavku se AZ potpuno otvorio, što je Partizanu donelo nekoliko lepih kontranapada i prilika.

Sadik i Suma su nekoliko upropastili uglavnom birajući lošija rešenja (da sami završe napad).

Do kraja meča Boadu je dobio drugi žuti karton zbog simuliranja.

Dakle, Partizan vodi 2:0, ima igrača više i situaciju u svojim rukama.

A onda, "pomračenje", koje je trajalo četiri minuta.

U 88. minutu, duga lopta pred gol Partizana, Drujf je zakačio glavom, uhvatio nespremnog Stojkovića, i smanjio na 1:2.

Drugi minut sudijske nadoknade, ponovo Drujf na pravom mestu u pravo vreme. Ubacivanje sa strane, Drujf je šutirao i matirao Stojkovića.

U drugom meču grupe Astana je savladala Mančester junajted sa 2:1.

Mančester je prvi u grupi sa 10 bodova, AZ Alkmar drugi sa 9, Partizan treći sa 5, dok Astana ima 3 boda.

U poslednjem kolu Partizan igra na svom terenu protiv Astane, dok će Alkmar gostovati Mančester junajtedu.

Ovako je protekao tok utakmice:

97. minut - Kraj meča! Tragedija Partizana u samom finišu utakmice.

92. minut - GOOL!!! Drujf je na pravom mestu u šesnaestercu, uhvatio je centaršut i doneo Alkmaru izjednačenje.

89. minut - Natho je dobio žuti karton, zbog čega će propustiti poslednje kolo grupne faze.

88. minut - Stativa! Idrisi je opalio po lopti sa ivice kaznenog prostora, pogodio je stativu.

86. minut - GOL!!!! AZ Alkmar je smanjio u završnici, praktično ni iz čega. Duga lopta pred šesnaesterac, Drujf je zakačio glavom, a Stojković nekoncentrisan daleko od gola.

81. minut - Na tuširanje ide Boadu, koji je dobio drugi žuti karton, ovaj put zbog simuliranja.

71. minut - Prečka! Mnogo sreće za Partizan. Idrisi je driblingom izbacio dva igrača, snažno šutirao i pogodio prečku.

64. minut - Sadik je lepo šutirao sa distance, ali lopta je prošla pored stative.

57. minut - Velika šansa na drugoj strani, Boadu nije uspeo da zahvati loptu glavom, pa je ona završila u naručju Vladimira Stojkovića.

55. minut - Natho je probao da iznenadi protivničkog golmana iz slobodnjaka, ali nije bio precizan.

49. minut - Kakva šansa za Partizan! Sadik jhe odlično prošao, šutirao je, izblokiran je ali je lopta nastavila ka golu. Golman je već bio na zemlji, ali se izvio i uspeo da sačuva mrežu.

48. minut - Brz napad Partizana, odličan šut Sume, ali je lopta zakačila stativu i završila u gol-autu.

19.58 - Nastavljen je meč.

46. minut - Kraj prvog poluvremena.

38. minut - Domaći fudbaleri sve nervozniji, Stengs je dobio žuti karton zbog prigovora.

36. minut - Dobra šansa za Sumu, koji je maestralno primirio loptu, potom dobrim driblingom izbacio čuvara ali onda loše šutirao.

27. minut - GOOOL!!! Suma pogađa za 2:0. Velika greška odbrane Alkmara, Zdjelar je presekao loptu koju je poslao golman, odmah dodao do Sume, a ovaj postigao gol.

25. minut - Umalo da Alkmar dođe do izjednačenja, Vujtens je šutirao posle prekida, tik pored gola.

16. minut - GOOOL!!!! Natho je poslao divan pas u dubinu, Asano je odlično prihvatio i smestio u mrežu!

13. minut - Svenson je probao glavom posle centaršuta, ali je Asano odradio dobar posao u odbrani i zasmetao mu u ključnom trenutku. Nije bilo opasnosti po Stojkovića.

7. minut - Alkmar ima loptu u nogama, kontroliše igru i za sada ima prevlast na sredini terena.

2. minut - Zapretio je domaćin, Stengs je šutirao sa distance, preko gola.

18.55 - Meč je počeo.

Ekipe nastupaju u sledećim sastavima:

Partizan: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Zdjelar, Natho, Asano, Suma, Tošić i Sadik.

AZ Alkmar: Bizot, Svenson, Hatzidijakos, Bujtens, Vajndal, De Vit, Mitzo, Kupmajners, Idrisi, Boadu i Stengs.

Crno-belima je neophodan trijumf kako bi ostali u igri za šesnaestinu finala LE, pošto dva kola pre kraja L grupe imaju četiri boda manje od holandskog rivala.

Zato bi svaki drugi ishod osim pobede, bez obzira što sledi i meč sa Astanom u Beogradu, Partizanu značio eliminaciju iz Evrope.

AZ čeka Partizan u fantastičnoj seriji od šest uzastopnih pobeda i gol razlikom 24:0.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.