Izvor: RTS, 31.Okt.2020, 20:07

Partizan slomio otpor Mačve i upisao pobedu

Fudbaleri Partizana savladali su na svom stadionu ekipu Mačve sa 2:0 u meču 13. Kola Linglong Superlige Srbije. Strelci za crno-bele bili su Natho i Marković u drugom poluvremenu.
Partizan prekida niz utakmica bez pobede, pošto je na stadionu u Humskoj slavio sa 2:0.

Nakon dva remija i jednog poraza u poslednje tri utakmice, crno-beli su morali da upišu tri boda i to su i uradili.
Utisak je da je Mačva, poslednjeplasirana >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ekipa na tabeli Superlige Srbije, propisno namučila Partizan, koji je slavio golovima u drugom poluvremenu.
Domaćin jeste bio za klasu bolji rival, imao znatno više loptu u nogama i pokušavao da slomi otpor Mačve, ali daleko od toga da su se ređale šanse Partizana i da je pitanje pobednika u ranoj fazi meča bilo rešeno.
Prvo poluvreme završeno je bez postignutih golova, uglavnom zahvaljujući Gordiću, koji je odlično branio za goste.
Ipak, Partizan u prvom napadu u drugom poluvremenu stiže do gola.
Obrovac je igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudija Mitić dosudio je jedanaesterac.
Siguran sa bele tačke u 47. minutu bio je Natho.
Delovalo je da će taj gol skinuti veliki pritisak sa Partizanovih leđa i da će učiniti ostatak poluvremena znatno lakšim, ali to nije bio slučaj.

Mačva ima za čim da žali, jer je propustila nekoliko izglednih šansi za izjednačenje. Najopasniji po gol Partizana bili su Zukanović, Ortiz i Knežević.
Kako je vrme odmicalo, Mačva je popuštala na planu fitnesa, što je Partizan koristio.
Brzim prodorima, domaći su dolazili u šanse, a jednu takvu je u gol pretvorio Marković u 70. minutu.
Brzonogi fudbaler Partizana je iskoristio pas Holendera, pretrčao rivala i poslao loptu ispod golmana Gordića za 2:0.
Do kraja meča Mačva je postigla gol, ali je Zukanović bio u ofsajdu pre nego što je matirao Stevanovića.