Izvor: RTS, 29.Jul.2021, 22:38

Partizan slavio i u Slovačkoj i eliminisao Dunajsku Stredu

Fudbaleri Partizana savladali su u Slovačkoj ekipu Dunajske Strede sa 2:0 i tako sa ukupnih 3:0 izborili plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.
Crno-beli su u revanš meču potvrdili pobedu iz Beograda i završili posao protiv Dunajske Strede.

Slovačka ekipa ovoga puta je znatno više namučila Partizan, koji je morao dobrano da se potrudi da odbrani vođstvo i potom upiše pobedu.
Srpska ekipa povela je u 20. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << minutu, strelac je bio Pantić.
Nakon kornera, lopta se odbila do Natha, koji je vraća do ivice šesnaesterca, odakle je iz "prve" Danilo Pantić atraktivno šalje u mrežu slovačke ekipe.
Dunajska Streda ima za čim da žali, pošto je u par navrata u oba poluvremena propustila prilike za gol.
Dobre intervencije na obe strane imali su golmani Jedlička i Popović.
Mladi srpski golman na golu Partizana sprečio je da utakmica dobije sasvim drugačiji tok u 78. minutu.
Švajcarski arbitar Bieri dosudio je jedanaesterac kod starta Saničanina na Tiavu.
Balić je izveo penal, ali je odlično reagovao Popivić.
Samo dva minuta kasnije, Partizan je kaznio promašaje Dunajske Strede.
Zdjelar je oduzeo loptu na protivničkoj polovini, potom proigrao Rikarda sa leve strane, a napadač crno-belih sprovodi loptu u mrežu i stavlja tačku na meč.
Izabranici Aleksandra Stanojevića još uvek nisu primili gol u ovoj sezoni i beleže plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.
Protivnik u narednoj fazi im je ruska ekipa Sočija. koja je ukupno sa 7:2 eliminisala azerbejdžansku Kešlu.