Hrabri Partizan bez bodova, slavlje Junajteda u Humskoj

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Okt.2019, 02:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana poraženi su od Mančester junajteda sa 1:0 u meču trećeg kola Grupe L Lige Evrope. Ove dve ekipe ponovo igraju 7. novembra u Mančesteru.

Sjajna partija crno-belih u Humskoj. Može se reći nadigrao je Partizan veliki Mančester, ali izostala je realizacija. Gorak ukus nakon poraza, sudija Romero nije dosudio penal za našu ekipu posle igranja rukom u kaznenom prostoru. Na kraju crno-beli su >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ipak poraženi, Mančester je odneo sva tri boda i ostao prvi u grupi sa sedam bodova, drugi je Alkmar sa pet, a Partizan je treći sa četiri, poslednja je Astana bez bodova.

Posle rezervisanog starta na obe strane, borba se rasplamsala. Partizan je imao više od igre, napadao je, tražio šansu, ali napadi su se uglavnom završavali nadomak šesnaesterca protivnika. Pretio je naš predstavnik i iz prekida, ali završnog udarca nije bile.

Junajted je strpljivo čeka o svoju šansu. Prvo je Lingard, posle jedne lepe akcije pogodio stativu. Na suprotno strani uzvratio je Sadik i on je sa oko 20 metara pogodio stativu.

Kada se očekivalo da se na odmor ode sa nerešenim rezultatom poveo je Junajted. U 43. minutu Miletić startuje na Vilijamsu, koji pada i sudija pokazuje na jedanaesterac. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Marsijal.

U drugom poluvremenu Partizan je krenuo po izjednačenje. Ređali su se napadi crno-belih, a idealnu šansu propustio je Suma, tačnije njegov udarac golman Junajteda uspeo je da odbije u polje.

Protivnik se svesno povukao i prepustio inicijativu crno-belima i čekao šansu iz kontranapada. Stvorili su nekoliko šansi, ali bez realizacije.

Partizan je oštećen za čist penal, nakon nabačene lopte Miletić je odlično skočio glavom naciljao mrežu, ali ona pogađa u ruku odbrambenog igrača, ali sudija nije pokazao na belu tačku, kao i u prethodnoj situaciji kada je posle šuta Natha lopta pogodila u ruku odbrambenog igrača Junajteda, epilog je bio dva žuta kartona za igrače crno-belih.

Pokušao je Partizan da stigne do izjednačenja, stvarao je šanse, ali izostala je realizacija.

Ovako je protekla utakmica:

90' - Kraj meča!

86' - Pokušaj Natha sa oko 20 metara. Lopta preletela gol.

84' - Nova izmena kod domaćih. Pavlović je zamenio Sumu.

83' - Dobra prilika za Partizan! Asano glavom ka golu, ali Romero na pravom mestu sprečava izjednačenje

81' - Treća izmena crvenih. Andreas Pereira menja Garnera.

75' - Izmena kod domaćina. Stevanović umeto Tošića.

74' – Pokušava i Sadik. Neprecizan.

71' - Novi šut Partizana. Natho je pokušao, ali je izblokiran njegov udarac.

70' - Crno-beli nastavljaju sa napadima. Tošić pripretio iz kornera, ali je odbrana Junajteda uspela da izbaci loptu.

66' - U dva minuta dva apela crno-belih za penalom! Lopta je u dlan pogodila Vilijamsa nakon Miletićevog udarca glavom. Ponovo se nije oglasila pištaljka španskog sudije. Žuti karton dobio Miletić.

65' - Da li je trebalo da bude penal za Partizan? Natho je centirao, lopta po njegovom mišljenju udarila rivala u ruku. Umesto jedanaesterca - žuti karton za Natha.

62' - Protivnici pred golom Partizana. Rašford pokušao da šutira, ali su crno-beli uspeli da otklone opasnost.

59' - Dvostruka izmena u gostujućem timu. Van-Bisaka usputa mesto Džejmsu, a umesto strelca jedinog gola, Marsijala, ulazi najbolji strelac Junajteda u ovoj sezoni Markus Rašford.

53' - Velika šansa za Partizan! Suma ušao u kazneni prostor, ali golman gostiju odbija njegov udarac.

52' - Crno-beli konstantno napadaju.

47' - Natho šutirao iz slobodnog udarca, pored živog zida, ali pokraj mete.

46' - Počelo je drugo poluvreme! Sadik se probio kroz sredinu, faulirao ga je Džons i dobio žuti karton.

45' - Kraj prvog poluvremena. Partizan - Junajted 0:1.

43' - GOOOL! Marsijal sa bele tačke postiže pogodak za vođstvo Junajteda!

42' - Penal za Mančester Junajted! Miletić je faulirao Vilijamsa.

41' - Kontra crno-belih. Asano u padu šutirao, ali neprecizno.

40' - Stativa za Partizan! Sjajan šut Sadika sa 20-ak metara. Lopta ipak uzdrmala samo okvir gola!

38' - Stativa za Mančester junajted! Lignard sa ivice kaznenog prostora - pogodio okvir Partizanovog gola! Ostaje 0:0!

33' - Sada Partizan preuzima inicijativu, ali svi prilazi golu gostiju su zatvoreni.

30' - Sadik je oboren na skoro 30 metara od gola Junajteda. Slobodan udarac izveo je Natho, tražio je Sadika u šesnaestercu, ali je odbrana protivnika dobro reagovala.

25' - Domaćini nezadovoljni odlukom sudije. Ipak, meč je nastavljen mirno.

24' - Junajted preuzeo inicijativu i preti.

20' - Mektominej promašio metu sa oko 20 metara.

14' - Šansa za Junajted. Slobodan udarac sa desne strane izveo Mata. Na suprotnoj strani Mektominej uputio udarac glavom, ali zatresao samo spoljni deo mreže.

11' - Lopta više u posedu domaćih, ali bez uzbuđenja pred oba gola.

7' - Prva prilika za Partizan. Tošić je iz slobodnog udarca centrirao sa desne strane, tražio je Sadika, koji je na drugoj stativi uspeo da zahvati loptu glavom. Ipak, nije bio precizan.

5' - Odbrana crno-belih za sada bez greške.

3' - Sadik pokušao proboj po levoj strani terena, Romero istrčao van šesnaesterca.