Partizan poražen u Krasnodaru od Lokomotive

Izvor: RTS, 11.Dec.2019, 18:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana poraženi su u Krasnodaru od Lokomotive 83:76 (27:19, 18:21, 22:26, 16:10) u meču devetog kola Evrokupa. Crno-beli su prethodno obezbedili drugo mesto u grupi i plasman u narednu fazu takmičenja.
U dosadašnjem toku takmičenja, crno-beli imaju učinak od šest pobeda i tri poraza, dok Lokomotiva ima skor 4-5.

Izabranici Andreje Trinkijerija ponovo su loše otvorili meč, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << što je domaći tim iskoristio da odmah na startu stvori dvocifrenu prednost.
Buđenje crno-belih došlo je posle serije 10:2 na početku drugog poluvremena, ali sve ono što je urađeno u drugoj i trećoj deonici, palo je u vodu u poslednjih 10 minuta.
Nizale su se greške Partizana, koji je u ovoj deonici ubacio samo 10 poena, što je Lokomotiva iskoristila da trijumfuje sa sedam poena prednosti.
Najefikasniji igrač u timu Partizana bio je Stefan Birčević sa 17 poena, Nemanja Gordić i Kori Volden postigli su po 12. U redovima Lokomotive istako se Kuzmisnas Mindaugas sa 17 poena. Vil Kamings postigao je 16.

Crno-beli su u Krasnodaru igrali bez kapitena Novice Veličkovića i Ognjena Jaramaza, koji su ostali u Beogradu.
Ekipa Partizana poslednji meč u grupnoj fazi Evrokupa igraju 18. decembra, kada u Beogradu dočekuje francuski Limož.
Tabela Grupe B: Venecija 7-2, Partizan 6-3, Lokomotiva 4-5, Ritas 4-5, Tofaš 4-5, Limož 2-7.
Tok meča:
19.45 - Kraj meča, pobeda Lokomotive nad Partizanom 83:76. Vrlo loš poenterski učinak u ovoj deonici (10 poena) rezultirao je porazom crno-belih na gostovanju u Krasnodaru.
19.42 - Alan Vilijams postiže pogodak uz faul za Lokomotivu na nešto više od minuta pre kraja - 81:76.
19.38 - Koš i bacanje za Nemanju Gordića - 79:75.
19.34 - Vođstvo Lokomotive 76:73 na manje od pet minuta do kraja meča, Partizan i dalje u "igri" da dođe do pobede u ovom duelu.
19.28 - Volden postiže prve poene za crno-bele u poslednjoj četvrtini - 70:68.
19.21 - Završena je i treća četvrtina, minimalna prednost Lokomotive - 67:66. Ova četvrtina pripala je Partizanu (26:22).
19.11 - Rezultatska klackalica na četiri minuta do kraja deonice, timovi se smenjuju u vođstvu, minimalna prednost za domaćina - 59:58.
19.05 - Poenima Korija Voldena iz slobodnih bacanja Partizan prelazi u vođstvo - 50:47.
19.02 – Na startu treće četvrtine crno-beli serijom od 4:0 primoravaju trenera Lokomotive Pašutina da zatraži tajm-aut.
18.45 - Poluvreme na meču - Lokomotiva - Partizna 45:40. Partizan je trojkom Nemanje Gordića u samom finišu uspeo da na poluvreme ode sa podnošljivim razlikom. Upravo Gordić predvodi crno-bele sa deset postignutih poenam Birčević je dodao osam, Volden i Janković po pet. Lokomotivu predvodi Sem Deker sa devet poena.

18.39 - Opao je ritam utakmice u Krasnodaru. Posle trojke Kalnijetisa (39:30) Trinkijeti poziva novi tajm-aut.
18.32 - Izjednačena igra u drugoj deonici, domaćin i dalje čuva prednost posle pet minuta igre u četvrtini - 35:28.

18.22 - Završena je prva četvrtina, Lokomotiva vodi protiv Partizana 27:19.
18.13 - Partizan sa tri vezene trojke (dve Birčević, jedna Gordić),  smanjuje rezultat na 16:13.
18.09 - Visoko vođstvo domaćina polovinom prve deonice, 15:4. Trinkijeri prinuđen da zatraži tajm-aut.
18.07 - Rade Zagorac postiže prve pone za Partizan 7:2.
18.05 - Lokomotiva bolje otvara meč serijom 7:0, crno-beli bez poena...
18.00 - Počeo je meč. Trinkijeri se opredelio za startnu petorku: Volden, Zagorac, Miletić, Reding i Tomas.