Nepogrešivi crno-beli, valjak pregazio Limož

Izvor: RTS, 30.Okt.2019, 11:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nepogrešivi crno-beli, "valjak" pregazio Limož

Košarkaši Partizana savladali su u petom kolu Evrokupa ekipu Limoža u gostima sa 82:60 (16:25, 20:7, 20:8, 26:20). Trijumfom u Francuskoj, Partizan nastavio pobednički niz i jedina je ekipa u Evrokupu bez poraza.
Košarkaši Partizana nastavili su sa moćnim igrama u Evrokupu.

Jedina neporažena ekipa u ovom evropskom takmičenju >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << do ovog kola, ubedljivo je savladala Limož u gostima i nastavila pobednički niz.
Domaći košarkaši su bolje započeli meč i prvu četvrtinu dobili sa 25:16. Ipak, Partizan je u nastavku zategao odbranu i sveo protivnika na svega 15 poena u naredne dve četvrtine!
U posledoj deonici, crno-beli su rutinski odradili posao i mirno sačekali kraj.
Rašon Tomas je predvodio Partizan sa 16 poena, a pratili su ga Pejdž sa 14 i Nemanja Gordić sa 13 poena i šest asistencija.
U poraženoj ekipi, najefikasniji je bio Hugo Invernici ubacio je 13 poena.
U narednom kolu, Partizan dočekuje Veneciju 5. novembra.
Tabela Grupe B:
Partizan 5-0, Venecija 3-2, Tofaš 3-2, Lokomotiva 2:3, Limož 1:4, Ritas 1:4.
Rezultati petog kola:
Limož - Partizan 60:82
Ritas - Venecija 72:81
Lokomotiva - Tofaš 69:72
Ovako je protekao meč:
20.57 - Kraj meča, pobeda Partizana 82:60.
20.30 - Nakon treće četvrtine, Partizan vodi 56:40. Odlični crno-beli u trećoj deonici, protivnik je postigao svega osam poena.
20.15 - Počelo je drugo poluvreme.
19.58 - Poluvreme. Partizan vodi protiv Limoža 36:32. Crno-beli su odigrali sjajjnu drugu četvrtinu koju su dobili rezultatom 20:7. Najefikasniji u redovima Partizana je Markus Pejdž sa 10 poena, Nemanja Gordić je postigao sedam, uz pet skokova i tri asistencije, dok je Tomas Rašon upisao šest poena. Domaćina predvodi Hugo Invernizi sa 10 poena.
19.37 – Nakon prvih deset minuta igre Limož vodi sa 25:16. Domaća ekipa je znatno bolje otvorila meč, pogotovo u odbrani. Sredinom četvrtine Limož je stekao najvećih 22:10 i tu prednost održava u nastavku.