Partizan nastavio da tone u ambis – crno-beli rekli zbogom Ligi Evrope

Izvor: B92, 11.Avg.2022, 18:53

Fudbaleri Partizana ispali su iz kvalifikacija za Ligu Evrope posle poraza od kiparskog AEK-a.

Partizan je remizirao sa AEK-om na domaćem terenu rezultatom 2:2, ali zbog poraza u Larnaki od 2:1 ispao iz takmičenja.

Ovo je bio peti meč od ukupno šest odigranih u kojima crno-beli nisu ostvarili pobedu.

Partizan će se zbog poraza preseliti u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencija, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << gde će igrati protiv Hamruna sa Malte.

Utakmica je počela povicima "Uprava napolje" od strane navijača, kojih je bilo oko 10.000 u Humskoj.

Crno-beli su imali inicijativu od samog starta i krenuli su veoma agresivno, uz visok presing i mnogo trčanja.

Međutim, već posle deset minuta je delovalo da su se umorili, pa su igrači AEK-a mogli da odahnu.

Dijabate je bio fokalni deo Partizanovog napada i češće je činio dobro nego loše po desnom boku, a upravo njegovim pasom se došlo do najbolje prilike na utakmici.

U 24. minutu je pronašao Rikarda, koji je ostao u situaciji jedan na jedan sa golmanom protivnika i rutinski je iskoristio – za 1:0.

Crno-beli su bili ofanzivniji i posle postignutog gola, ali su najčešće dolazili do kaznenog protivnika i tu stajali bez ideje kako da stvore stopostotnu šansu.

Kiprani su izvršili pritisak u samoj završnici, bili bolji u poslednjih pet minuta, ali se na pauzu otišli sa "minimalcem" za domaćina.

AEK je bolje otvorio drugo poluvreme, ali verovatno niko nije bio spreman na ono što se desilo od 51. do 57. minuta.

Prvi šok Humska je doživela kada je Đurčo probio po levom boku, poslao loptu kroz nekoliko igrača crno-belih, da bi je zatim Marković skrenuo iza leđa Popovića za 1:1.

Srpskom timu je, međutim, samo dva minuta bilo potrebno da postignu novi gol.

Dijabate je izmučio Englezua, a onda uposlio Rikarda koji je rutinski glavom smestio loptu u mrežu za 2:1.

Tu, ipak, nije bio kraj golovima...

AEK je iz ove "ludnice" izašao kao pobednik pošto je Faraž postigao najlepši gol na utakmici i sigurno jedan od boljih u celom kolu.

Ušao je do šesnaesterca, namestio se na levu nogu, a onda skinuo "rašlje" Popovićevog gola – za 2:2.

Partizan je ubrzo nakon primljenog gola ponovo uzeo loptu i držao je relativno sigurno u svojim nogama, te krenuo u napad.

Ta sigurnost nije dugo trajala i AEK je bio taj koji je imao nekoliko odličnih prilika, ali je Popović bio na visini zadatka.

Fudbaleri domaćeg sastava su praktično jedan po jedan ostajali bez snage i izgledali su izuzetno premoreno, pa su tako krenule i izmene najbitnijih Stolicinih aduta – prvo Natha, onda Rikarda.

Najbolju priliku za pobedu i produžetak crno-beli su imali u 76. minutu kada je Menig pogodio stativu.

Posle toga srpski tim je nastavio da napada, bio bolji i imao inicijativu, ali stopostotnih prilika, pa tako i golova, nije bilo.

Partizan je ostao bez ikakvih šansi da uđe u Ligu Evrope i pet meč zaredom nije pobedio.

Utakmicu za spas vicešampiona mogli ste da Srbije pratite UŽIVO uz naš LIVE BLOG.