Izvor: RTS, 21.Apr.2021, 21:09

Partizan izbacio Vojvodinu, "večiti derbi" u finalu Kupa Srbije

Fudbaleri Partizana savladali su u Novom Sadu ekipu Vojvodine sa 1:0 u meču polufinala Kupa Srbije. Protivnik u finalu biće im Crvena zvezda, koja je eliminisala Radnik sa 2:1.
Partizan i sedmu godinu zaredom beleži plasman u finale Kupa Srbije.

Crno-beli su se ovoga puta revanširali Vojvodini za poraz u prošlogodišnjem finalu i sa 1:0 ih eliminisali i zakazali novu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << utakmicu za trofej.
Jedini gol na meču postignut je u 11. minutu susreta, kada su gosti iz prekida izveli uigranu akciju.
Jojić je centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, Svetozar Marković se demarkirao i potom glavom precizno poslao loptu od stativu u mrežu Vojvodine.
U nastavku meča na "Karađorđu" se igrao veoma tvrd fudbal, sa dosta prekida i borbe za svaku loptu.
Utisak je da je Partizan bio bolji u prvom, a Vojvodina u drugom poluvremenu.
Uprkos uzbuđenjima na obe strane, promene rezultata do kraja susreta nije bilo.
Partizan će se u finalu Kupa Srbije sastati sa Crvenom zvezdom, koja je u prvom polufinalu eliminisala Radnik sa 2:1.