MALER ZA PARTIZAN: Milosavljević promašio šut za pobedu, Nanter slavio!

Izvor: Kurir, 28.Nov.2013, 21:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nanter je u neizvesnoj završnici pobedio Partizan s 62:61

PARIZ - Košarkaši Nantera pobedili su u Parizu ekipu Partizana rezultatom 62:61 (17:19, 18:10, 12:18, 15:14) u meču 7. kola grupe A Evrolige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Mičam sa 14 poena, dok su Lajti i Danijels dodali po 11. U ekipi Partizana istakao se Dragan Milosavljević sa 16 poena, dok su Terens Kinsi i Bogdan Bogdanović dodali po 12.

Nanter je ovim >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << trijumfom udaljio Partizan od druge faze takmičenja u Evroligi, Top 16. Nanter ima skor od 3 pobede i 4 poraza, dok je Partizan ostao na poslednjem mestu sa samo jednim trijumfom.

Sutra će u grupi A igrati Barselona i Fenerbahče, dok će Budiveljnik dočekati CSKA.

Partizan će u narednom kolu na svom terenu igrati sa Budiveljnikom.

Partizan je minut i po pre kraja imao tri poena prednosti, a na kraju je imao i 5,9 sekundi za poslednji napad i pobedu, ali Milosavljević nije uspeo da pogodi, što je dovelo do velike radosti domaćih igrača i navijača, koji se nalaze na korak od istorijskog uspela i plasmana među 16 najboljih ekipa na kontinentu.

Partizan je odlično ušao u poslednju četvrtinu i poveo u 33. minutu s 55:49. Međutim, usledila je serija Nantera od 8:0 za 57:55. Partizan je uspeo nekako da se konsoliduje i da u povede u 37. minutu sa 59:58. Partizan je potom poveo s 61:58, ali su domaći uspeli da smanje na 61:60. Na minut pre kraja Milosavljević je izašao s loptom u aut, a Nanter je dobio priliku za novi napad. Partizan nije uspeo da iskoristi napad, a Nanter je na 5,9 sekundi imao slobodna bacanja. Mekam je iskoristio oba bacanja i doveo Nanter u vođstvo 62:61. Vujošević je zatražio tajm-aut, a Partiizan je imao 5,9 sekundi za poslednji napad. Lopta je došla do Milosavljevića koji nije uspeo da pogodi iz teške pozicije. Nanter je na kraju slavio s 62:61.

III četvrtina

Partizan je početkom poslednje četvrtinen uspeo da dođe do minuta od dva poena, 38:36. Nzuli vraća Nanter trojkom na plus 5, Partizan propušta dva dobra napada da se vrati u egal. Međutim, Milosavljević je trojkama uspeo da dovede Partizan u vođstvo, 42:41. Partizan je potom napravio seriju grešaka, a domaći su uspeli da povedu s 45:41. Crno-beli su serijom 7:2 uspeli do kraja poslednje četvrtine da izjednače na 47:47.

II četvrtina

Partizan je bolje ušao u drugu četvrtinu i poveo s 21:17. Međutim, usledio je period grešaka gostiju, što su domaći iskoristili i smanjili na 21:19. Usledila je serija domaćih od 10:4 za vođstvo Nantera 29:23. Usledila je trojka Kinsija, a onda i Milosavljevića. Međutim, Lajti je vratio trojku, 34:29. Nanter je uspeo da prvih 20 minuta reši u svoju korist s 35:29.

I četvrtina

Nanter je bolje ušao u meč i poveo s 6:2, a potom je u 3. minutu bilo 9:4 za domaći tim. Crno-beli su u 4. minutu napravili seriju od 5:0 za 9:9. Partizan je u 6. minutu došao do vođstva od 14:13. Partizan je uspeo da prvu četvrtinu dobije s 19:17.