LAGANO ZAGREVANjE: Partizanu bilo dovoljno 15 minuta dobre igre za pobedu protiv Rudara!

Izvor: Večernje novosti, 13.Jul.2018, 01:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crno-beli su ubedljivo trijumfovali na startu kvalifikacija za Ligu Evrope – 0:3 (0:1). Jevtović, Suma i Gomeš praktično overili plasman u drugo kolo SAMO 15 minuta dobrog, nadahnutog i konkretnog fudbala bilo je dovoljno Partizanu da prebrine sve brige oko plasmana u drugo kolo kvalifikacija Lige Evrope. Crno-beli su u većem delu meča na stadionu kraj Bistrice delovali kao da su došli na zagrevanje, a odlične sekvence od 43. do 58.minuta bile su dovoljne da dodju do >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << rutinske pobede protiv limitiranog rivala. Na kraju Rudar je, posle svega viđenog, mogao da bude zadovoljan koliko i Partizan rezultatom koji oslikava ko je ko u ovom trenutku na evropskoj fudbalskoj mapi – 0:3 (0:1). Partizan je u susret sa rivalom skromnog kvaliteta ušao, najblaže rečeno, mlako. Podatak da je udarac Rikarda Gomeša u 28.minutu nebu pod oblake bio prvi koji je upućen ka južnoj strani stadiona kraj Bistrice dovoljno govori o intenzitetu igre Đukićevog tima u uvodnih pola časa. Bezidejnu igru sa obe strane koja je pretila da prvo poluvreme ostavi potpuno praznim presekla je jedna dubinska lopta u 41.minutu, koju je ispred Sekulića pokupio mlađani Šehović, alije Radović uspeo dobro da zatvori ugao i na taj način je sprečio Partizanovog tinejdžera da zvanični debi u seniorskom timu ukrasi golom. PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Rudar - Partizan 0:3 Ta situacijakao da je predstavljala signal da crno-beli počnu da igraju fudbal, pa je već dva minuta kasnije viđeno novo uzbuđenje pred golom Radovića. Gomeš je sa 20-ak metara gurnuo upotrebljivu loptu Nikoliću, a kada se novi špic Partizana oslobodio rivala usledio je nesmotren i utisak je nepotreban start štopera Živkovića. Englez nije imao ni najmanju dilemu, pokazao je na belu tačku, a Jevtović je rutinski doneo olakšanje svom timu pred odlazak na odmor. Tim sa petoricom debitanata i kompletno izmenjen u odnosu na prošlogodišnju premijeru protiv Budućnosti je „prodisao“ tek posle tog vodećeg gola. Razlika u kvalitetu dva tima nije bila sporna nijednog trenutka, ali je tek posle „probijanja leda“ favorizovani gost počeo da opravdava ulogu apsolutnog favorita. Već u petom minutu nastavka Sejduba Suma je pokazao da bi ove sezone mogao da počne da se otplaćuje kada je sa 16 metara lepim udarcem zatresao mrežu i odličnom Šehoviću obezbedio asistenciju.Igra Pljevljaka koja se svodila samo na što skuplje prodavanje kože se tada potpuno raspala, pa je Đukićev tim praktično u svakom napadu delovao opasno po gol domaćina.Tačku na 15-minutnu dominaciju srpskog vicešampiona, koja je bila više nego dovoljna za ubedljiv trijumf, stavio je Rikardo Gomeš i to na način koji je odmah po dolasku predstavljan kao njegov najveći kvalitet. Napadač sa Zelenortskih ostrva je na 20-ak metara od gola samo ćušnuo loptu ispred sebe, a onda raspalio po njoj i pogodio desni donji ugao Radovićevog gola. PROČITAJTE JOŠ: NAVIKAVANjE NA POBEDE: Partizan u Nikšiću započinje evropsku misiju Od tog momenta Partizan je mogao da primiri napade i počne da razmišlja o izbegavanju povreda i rutinskom poslu overe plasmana u drugo kolo kvalifikacija Lige Evrope koji ga očekuje za sedam dana u Humskoj.RUDAR – PARTIZAN0:3 (0:1) STRELCI: Jevtović u 44. iz penala, Suma u 50, Gomeš u 57.minutu. Stadion: „Kraj Bistrice“.Gledalaca: 5.000. Sudija: Stjuart Etvel (Engleska) 7. RUDAR: Radović 6 -Pešukić 5,5, Mitrović 5,5, Živković 5, Sekulić 5 – Kuč 5 (od 61. Vuković 5,5), Sopo 5,5, Golubović 5(od 73. Macanović -)– Zečević 5, Đalović 5,5 (od 74. Janketić -), Bošnjak 6. PARTIZAN: Stojković - – Enake 6,5, Marković 7, Valjente 6,5 (od 76. N.R.Miletić -), Šehović 8 – Zdjelar 6,5, Jevtović 7 (od 72.Janković -), Suma 7, Pantić 6,5 – Nikolić 6,5 (od 64.Kosović -), Gomeš 7. Igrač utakmice: Zlatan Šehović (Partizan)