Partizan i FMP u polufinalu Kupa Koraća

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Feb.2019, 12:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana plasirali su se u polufinale Triglav osiguranje Kupa Radivoj Korać, pošto su u drugom četvrtfinalu savladali Novi Pazar 102:72 (26:20, 25:15, 23:19, 28:18) i u subotu od 17.00 sati boriće se za finale protiv ekipe FMP.

Utakmica je počela dosta tvrdo, sa čvrstim odbranama, ali su crno-beli odmah pokazali da su apsolutni favoriti i u 4. minutu bilo je 13:6. Ipak, Novopazarci se nisu dali i držali su neko vreme priključak tokom prve četvrtine, koja >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je završena rezultatom 26:20.

Ekipa iz Novog Pazara prišla je na početku druge četvrtine na 24:28, a onda u 14. minutu i na 28:31, ali su bili izuzetno neprecizni u šutu pa su crno-beli odbili ovaj napad i dva minuta kasnije bilo je 38:28. Partizan je na poluvreme otišao sa „plus 16" – 51:35.

Već na startu treće deonice crno-beli su otklonili sve dileme o pobedniku ovog meča, pošto su dodali gas i posle pet minuta poveli 64:40. Novopazarci su i dalje pokušavali da pariraju, ali je razlika u kvalitetu bila očigledna, pa je Partizan rutinski stigao do ubedljivog trijumfa i polufinala.

FMP deklasirao ekipu Sveti Đorđe

FMP je prvi polufinalista Kupa Radivoj Korać. Tim iz Železnika ubedljivo je savladao ekipu Sveti Đorđe iz Žitišta 112:58 (23:23, 31:11, 29:9, 29:15) .

Uvodni minuti meča protekli su uz dosta grešaka i promašenih šuteva na obe strane, a posle treće trojke vojvođanskog tima u 5. minutu bilo je 11:8 za ekipu Sveti Đorđe, koja je parirala ekipi iz Železnika tokom cele prve četvrtine završene rezultatom 23:23. Tim iz Žitišta je u prvoj četvrtini pogodio čak sedam trojki, od čega je četiri postigao Tomić.

ABA ligaš je pojačao ritam na početku druge deonice, pa je u 14. minutu poveo 31:25. Razigrao se mladi prvotimac „pantera" Đorđević, pa je FMP posle serije 15:0 podigao prednost na 42:26 u 17. minutu. Na kraju druge četvrtine Beograđani su imali velikih 54:34, pa je praktično pitanje polufinaliste već bilo rešeno.

I u trećoj četvrtini bila je evidentna razlika u kvalitetu u korist FMP, iako su se momci iz Žitišta hrabro borili. U 25. minutu bilo je 70:34, a pred poslednji odmor 83:43. Beograđani su u poslednjoj deonici nastavili sa uvećavaju prednost do konačnih 112:58.

Sutra su na programu utakmice Mega Bemaks - Borac Čačak (17 sati) i Crvena zvezda - Dinamik (19.30), polufinala su zakazana za subotu, a finale za nedelju.

Sudar večitih rivala nije moguć pre finala.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.