Keln srušio velikana pred dolazak Partizana

Izvor: B92, 01.Okt.2022, 17:28

Fudbaleri Kelna pobedili su Partizan rezultatom 3:2 u utakmici 8. kola nemačke Bundeslige.

Keln će u četvrtak od 21 čas dočekati Partizan u meču Lige konferencija, a kao uvertiru pobedili su velikana Borusiju Dortmund rezultatom 3:2.

Ovo im je treća pobeda u Bundesligi, a momci iz Dortmunda su propustili priliku da zasednu na čelo tabele i upisali treći poraz uz gol razliku 10:10.
Borusija Dortmund je meč zapravo bolje počela i povela u 31. minutu preko Julijana Branta i tim rezultatom se prvo poluvreme i završilo.

U drugom, videli smo sjajnu igru Kelna i dva brza gola. Prvo je izjednačenje doneo Florijan Kajnc u 53. minutu da bi tri minuta kasnije usledio potpuni preokret u režiji Štefena Tigesa.

Za velikih 3:1 postarao se Dejan Ljubičić koji je u 71. minutu sa ivice šesnaesterca plasirao loptu u gornji desni ugao i matirao Majera za veliko vođstvo od 3:1.

Uspeli su fudbaleri Dortmunda da smanje na 3:2, a to se dogodilo u 78. minutu zahvaljujući autogolu Šmica.

Što se ostalih mečeva tiče, Ajntraht Frankfurt je sa igračem manje pobedio lidera na tabeli Union Berlin rezultatom 2:0.

Strelci su bili Mario Gece i Jesper Lindstrom, dok je crveni karton dobio Randal Kolo Muani u 68. minutu utakmice.

Fudbaleri Razenbal Lajpciga su ubedljivo slavili nad Bohumom, a konačan rezultat utakmice bio je 4:0.

Timo Verner je postigao dva pogotka, kao i Kristofer Nkunku i to sa bele tačke u 23. minutu dok je drugi penal promašio u 65. minutu utakmice, a drugi pogodak upisao je pred sam kraj, tačnije u 85. minutu.