(KURIR TV) ĐURĐEVIĆ REŠIO DERBI U 33. SEKUNDI: Partizan pobedio Vojvodinu pred 15.000 Grobara

Izvor: Kurir, 22.Apr.2017, 16:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Prvi napad Partizan na utakmici bio je i odlučujući Leonardo je proigrao Đurđevića, koji je zatresao mrežu posle samo 33 sekunde, i rešio pobednika!

Đurđeviću je to bio 19 gol u Superligi ove sezone, koliko je dao i Leonardo Partizanov tandem je na vrhu liste strelaca

Crno-beli su se ovom pobedom osamili na vrhu tabele sa 43 boda, tri više od Crvene zvezde, koja igra sa Napretkom u >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Kruševcu

Na tribinama stadiona u Humskoj okupilo se oko 15000 gledalaca, koliko odavno nije bilo na Partizanovoj utakmici "Grobari" su osetili da je trenutak da pomognu izabranicima Marka Nikolića u borbi za titulu

Crno-beli su, uz energiju s tribina, uspeli ne samo da ostanu neporaženi i u 29 uzastopnom meču, već i da zabeleže trijumf zlata vredan u nastavku borbe za titulu

Crno-beli su i posle gola nastavili da diktiraju tempo, a Vojvodina je tek posle 11 minuta uspela da izadje sa svoje polovine i zapreti Pokušao je Aleksandar Paločević, ali je slabo šutirao sa dvadesetak metara

Izabranici trenera Marka Nikolića su do kraja poluvremena bili opasniji i mogli su da postignu još koji gol, ali pokušaji Đurđevića, Leonarda i Jankovića nisu bili dovoljno precizni

Imala je i Vojvodina, koja se sredinom prvog poluvremena oslobodila pritiska, dobre prilike preko Bogdana Planića i Filipa Malbašića

U drugom poluvremenu se rasplamsala borba, bilo je mnogo duela, faulova, prilika, ali ne i golova

Sudija Milorad Mažić je na kratko prekinuo meč sredinom drugog poluvremena zbog uvredljivog skandiranja navijača Partizana na račun gostiju iz Novog Sada

Partizan i Vojvodina u sredu ponovo igraju između sebe, ovog puta u polufinalu Kupa Srbije u Novom Sadu U narednom kolu Super lige Srbije crno-beli dočekuju Napredak, a Vojvodina gostuje Zvezdi

TOK MEČA:

KRAJ - 1:0!

90+1 minut - Poslednja izmena kod domaćina: Đilas umesto Đurđevića

84 minut - Vojvodina napada već duže vreme, ali bez konkretnog učinka u završnici

80 minut - Poslednji adut Buača - Đorđević je zamenio Trujića

72 minut - Meč je nastavljen

70 minut - Mažić je prekinuo meč zbog uvredljive pesme s južne tribine!

70 minut - Evo i druge izmene kod Partizana, Saša Ilić umesto Tavambe

65 minut - Jovančić menja Melega, druga izmena kod Voše

60 minut - Milenković je uposlio Leonarda, koji je izgubio duel sa gostujućim defanzivcem

57 minut - Đuričković menja Jankovića, to je prva izmena kod domaćina

54 minut - Prva izmena kod gostiju - izašao je Knežević, a ušao Zličić

49 minut - ŠANSA ZA VOJVODINU! Trujić je primio dubinsku loptu, našao se sam pred Kljajićem, ali je golman Partizana izašao kao pobednik iz tog duela Bivši igrač Partizana, a sada Vojvodine, žalio se da je bio povučen

48 minut - Žuti karton za Jankovića

46 minut - Počelo je drugo poluvreme Promena u sastavima nije bilo

Navijači Partizana vređali igrači Vojvodine!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:0!

Grobari su sjajno raspoloženi

45 minut - VARNICE NA TERENU! Vulićević je faulirao Trujića posle čega je nastala gužva Mažić je to brzo smirio

43 minut - ŠANSA za PARTIZAN! Tavamba se izborio za loptu i poslao je pred gol, gde su se spetljali Đurđević i Radin

36 minut - ŠANSA za VOJVODINU! Antić je centrirao, Malbašić se bacio i glavom poslao loptu pored gola

17 minut - Snažno je Kosović šutirao sa 18 metara, ali je Rockov odbranio

16 minut - ŠANSA za VOJVODINU! Posle kornera sa desne strane, Planić je sa "druge stative" udarcem glavom pokušao da pogodi gol, ali je pogodio spoljnji deo stative

14 minut - ŠANSA za PARTIZAN! Leonardo je proigrao Tavambu, on je glavom nastavio akciju do Đurđevića, koji je bio u povoljnoj poziciji, ali nije dobro zahvatio loptu

7 minut - Žuti karton za Puškarića zbog prekršaja nad Đurđevićem

5 minut - Na tribinama je sada 15-ak hiljada gledalaca Podsetimo, ulaz je besplatan

1 minut - GOOOLLL - 1:0 - ĐURĐEVIĆ! Partizan je poveo posle 33 sekunde! Leonardo je proigrao Đurđevića, koji je zatresao mrežu

Grobari grme!

Everton ne igra zbog kartona, a do lože, odakle će gledati meč, "putovao" je pet minuta, jer su mnogi navijači želeli autogram

Novi ljubimac "grobara" je Tavamba, kome su skandirali kada je izlazio s terena po završetku zagrevanja

SASTAVI:

Trener Partizana Marko Nikolić ne računa na suspendovane Evertona i Jevtovića, dok je Miletić povređen Umesto njih igraju Munir, Radin i Kosović

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Munir, Radin, Kosović, Janković, Leonardo, Đurđević, Tavamba

VOJVODINA: Rockov, Meleg, Puškarić, Paločević, Lakićević, Planić, Antić, Malbašić, Vukasović, Knežević, Trujić

Utakmicu sudi Milorad Mažić

16:55 - Partizan i Vojvodina će se sledeće nedelje ponovo sastati, u Novom Sadu, u prvom meču polufinala Kupa

16:53 - GROBARI VREĐALI MAŽIĆA!

16:52 - Oko 10000 gledalaca na tribinama

Grobari su se odazvali pozivu Marka Nikolića da se okupe u velikom broju Na tribinama je oko 10000 gledalaca

Među njima je i nekoliko desetina pristalica Vojvodine

16:38 - Košarkaši navijaju za fudbalere

Kapiten Novica Veličković predvodi košarkaše Partizana koji su došli u Humsku da navijaju za crno-bele fudbalere

16:33 - Nikolić: Nema izgovora za publiku

"Nema izgovora za publiku Igrači su ti koji potpuno drugačije doživljavaju ambijent kada se igra pred hiljadu ili 10-15 hiljada gledalaca Njima je potreban energetski impuls sa tribina kako bi nastavili seriju od 28 utakmica bez poraza", rekao je, između ostalog, trener Partizana Marko Nikolić, a kompletnu najavu današnje utakmice možete pročitati OVDE

16:29 - Gaćinović: Probaćemo da napadnemo Partizan

"Respektujemo Partizan, ostvario je impozantan niz od 28 utakmica bez poraza, Marko Nikolić radi izvanredan posao, a imaju i izvanredan napad, kadar i za mnogo jače lige Sa Đurđevićem, Leonardom i Jankovićem imaju moć i kreativnost, a sa Tavambom i visinu Ne volim da širim lažni optimizam i priče bez pokrića, ali imamo znanja, želje i kvaliteta da ne igramo dekadentan fudbal Probaćemo da napadnemo Partizan", rekao je pomoćni trener Vojvodine Vladimir Gaćinović

16:21 - Partizan u strašnoj seriji, "lale" prekinule crni niz

Partizan je u seriji od 28 mečeva bez poraza U prošlom kolu je pobedio Crvenu zvezdu i osokoljen dočekuje Vojvodinu "Lale" su minule nedelje u Novom Sadu savladale Napredak 2:1 i prekinule niz od četiri meča bez pobede

16:13 - Voša ostala bez trenera

Vojvodina je pred meč sa Partizanom ostala bez trenera Aleksandar Veselinović podneo je ostavku posle samo četiri utakmice Ekipu će danas u Humskoj voditi dosadašnji pomoćnik Vladimir Buač

16:07 - Crno-belima "ne leži" Vojvodina ove sezone

Partizan je daleko uspešniji od Vojvodine u međusobnim duelima Na 150 mečeva zabeležio je 79 pobeda, uz 34 remija i 37 poraza U Humskoj je ta statistika još bolja za crno-bele: 45 pobeda, 12 remija, 16 poraza Međutim, ove sezone Partizan nijednom u dva pokušaja nije savladao "lale" U Beogradu je bilo 1:3, a u Novom Sadu 0:0

Autor: Kurir sport