ABA LIGA: Gorela je Morača u derbiju kola, Budućnost nanela treći poraz Partizanu (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 24.Nov.2019, 20:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Podgoričani ostali na vrhu tabele.

Košarkaši Budućnosti savladali su Partizan sa 65:60 (12:19, 17:18, 22:15, 14.8) u derbiju osmog kola ABA lige i tako ostvarili sedmi trijumf u sezoni, do ksu crno-belima naneli treći poraz.

Početak meča u dvorani ''Morača'' obeleži su raspoloženi Rade Zagorac i Novica Veličković zahvaljujući kojima je >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Partizan stekao ranu prednost, ali je Budućnost preko Džastina Kobsa, Skota Bamforta i Hasana Martina uspela da brzo uspostavi kontrolu, a zatim dođe i do vođstva 8:6 u 4. minutu. Nastavio je Veličković sa odličnom igrom, a Partizan je ponovo imao vođstvo. Dobra odbrana crno-belih napravila je mnogo problema domaćinu koji je do kraja prve četvrtine postigao još samo četiri poena, a primio 13, pa su gosti vodili 19:12 na prvom malom odmoru. Martin Mejers i Nikola Ivanović odlično su otvorili drugu deonicu i Podgoričani su posle dva i po minuta uspeli da stignu do iznednačenja serijom 9:2 (21:21). Usledio je period od skoro pet minuta kada se igralo koš za koš da bi Budućnost ponovo upala u krizu u poslednja dva minuta prvog poluvredmena što je Partizan umeo da iskoristi i preko Gordića i Zagorca na veliki odmor otišao sa osam poena prednosti (37:29)

Have we seen this before? 🤔

Ognjen Jaramaz dishes a stunning pass to @TheRealWillMo42 👀👀#ABALiga @PartizanBC pic.twitter.com/ggRCFdGLHT

— ABA Liga (@ABA_League) November 24, 2019

Iako je Partizan otvorio drugo poluvreme trojkom Veličkovića, bolje je ušla Budućnost u treću deonicu kao i na početku druge četvrtine i za tri i po minuta preko Ivanovića i Kobsa stigla do izjednačenja 42:42. Treću deonicu obeležio je veliki broj faulova, posebno igrača Partizana pa su igrači često bili na liniji za slobodna bacanja. U takvoj igri je Budućnost uspela da stigne i do vođstva posle dužeg vremena 46:44 u 24. minutu, ali nije domaćin uspeo da učini više od toga. Do kraja perioda igralo se koš za koš, a Partizan je preko Voldena uspeo da u poslednju četvretinu uđe sa pola koša prednostik 52:51.

WHAT A GAME! @Sobeastly_25 joins the competition for the BEST DUNK of the season! 😱🙌 #ABALiga @PartizanBC pic.twitter.com/aKl0UMUKy9

U odlučujućih 10 minuta razvila se prava rovovska borba u ''Morači''. Nijedan od timova nije mogao do veće prednosti, a u prvih pet minuta četvrtine postignuto je samo šest poena na obe strane. Tek je trojka Ivanovića malo ubrzala igru i dovela do nekoliko brzih poena na obe strane, a Budućnost je poenima Kobsa povela 60:57 na tri minuta pre kraja. Potpunun neizvesnost doneo je Ognjen Jaramaz koji je prvo postigao trojku za izjednačenje 60:60 u 38. minutu, a zatim 40-ak sekundi kasnije iznudio Kobsov faul u napadu. Ipak, Partizan nije uspeo da iskoristi napad pošto su neprecizni u jednom napadu bili Jaramaz i Pejdž, dok je na drugoj strani Ivanović uspeo da uhvati sopstveni promašaj i poentira za vođstvo Budućnosti 62:60 28 sekundi pre kraja. Partizan je napravio faul u napadu, a takva doluka sudija razbesnela je Andreu Trinkijerija koji je dobio isključujuću tehničku, a Bamfort je pogodio jedno bacanje.