Treće zlato za Boljšunova u Pekingu u skijaškom trčanju

Izvor: B92, 19.Feb.2022, 11:33

Rus Aleksandar Boljšunov osvojio je svoju treću zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu u poslednjoj trci muškog skijaškog trčanja.

Masovni start slobodnim stilom je zbog loših vremenskih uslova skraćen sa 50 na 30 kilometara, a Boljšunov je kroz cilj prošao za sat, 11 minuta i 32,7 sekundi.

Srebrnu medalju osvojio je njegov sunarodnik Jakimišin sa 5,5 sekundi zaostatka, dok >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popeo Norvežanin Simen Hagstad Kriger koji je od pobednika bio sporiji za sedam sekundi.

Boljšunov je tako stigao do svoje treće olimpijske titule u Pekingu, a ukupno pete medalje.

Boljšunov je prethodno osvojio zlato u skiatlonu i štafeti 4x10 kilometara, srebro u trci na 15 kilometara klasičnim stilom i bronzu u timskom sprintu.

On je pre četiri godine u Pjongčangu osvojio tri srebra i jednu bronzu.