PORAZ KOŠARKAŠICA NA OI: Srbija na debiju izgubila od Španije

Izvor: Kurir, 07.Avg.2016, 18:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Srbija je odlično počela meč, posle 4 minuta igre vodili smo 13:4 U tom periodu sve je išlo kako treba, a prednjačila je Jelena Milovanović Ipak u drugom delu prve četvrtine Španija je zaigrala črvšće i kaznila greške našeg tima, preuzevši vođstvo 19:18, na kraju prvog kvartala

U drugoj četvrtini igralo se poen po poen, sa dosta grešaka i promašaja sa obe strane Interesantno da  u prvom poluvremenu nijedan tim nije ubacio trojku

Drugo poluvreme >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << počelo je neefikasno, a prvu trojku na meču ubacila je Sonja Petrović u 23 minutu za vođstvo Srbije 34:33 Potom je trojku ubacila i Čađo, a ekipe su se smenjivale u vođstvu Na isteku tridesetog minuta Španija je vodila 46:44

Početak poslednje četvrtine obeležila je neefikasna igra Srbije, koja je jedine poene u prva četiri minuta postigla sa penala i to su bili prvi poeni Ane Dabović na mečuŠpanija je imala plus 6 (57:51), ali su tada poene postigli Jovanović i Ana Dabović, pa smo se tri minuta pre kraja vratili u meč

Ana Kruz trojkom odvodi Španiju na plus 55:60, posle čega naš tim nije uspeo da se vrati

Našu reprezentaciju već u ponedeljak od 1915 po našem vremenu čeka novi duel u okviru grupe B, a protivnik će biti selekcija Kanade U sredu su rival Sjedinjene Američke Države, u petak Kina, a u nedelju Senegal

Ćetvrta četvrtina

40 minut 59:65 - Kraj utakmice

38 minut 55:60 -Ana Kruz trojkom odvodi Španiju na plus 5

37 minut 55:57 - Vraćamo se poenima Jovanović i Ane Dabovič

37 minut 51:57 - Razigrala se Tores

35 minut 49:53 - Španija beži, Jovanović pogađa trojku

32 minut 46:49 - Prvi poeni Ane Dabović i to sa penala

31 minut 44:49 - Nema mnogo poena, a Španija je prvi put na plus 5

Četvrta četvrtina

30 minut 44:46 - Španija ima minimalnu prednost

27 minut 42:43 -Španija se malo odlepila, ali je odgovorila Sonja Petrović poenima uz faul

26 minut 39:37 - Trojka Čađo

23 minut 34:33 - Prva troijka na meču, Sonja Petrović

22 minut 31:33 - Prvi poen u nastavku za Španiju

Treća četvrtina

20 minut 31:31 - Kraj prvog poluvremena

19 minut 31:30 - Srbija je sa dva dobra kontranapada uspela da vrati minimalnu prednost Dobre kontre završile su  Milovanović i Radočaj

16 minut 25:26 - Igra se  poen po poen

12 minut 20:23 - Posle dužeg vremena, Srbija postiže poene, prodor Butulije

Druga četvrtina

10 minut 18:19 - Španija prvi put vodi

8 minut 15:13 - Srbija je u kratkom periodu napravila 3 faula u napadu, što je Španija iskoristila i vratila se u meč

5 minut 13:4 - Srbija je sjajno počela meč, odbrana je sigurna, a napad precizan

4 minut 11:4 - Odlična igra našeg tima na startu, posebno Jelene Milovanović

1 minut 4:0 - Pogodile su Milovanovič i Pejdž

Prva četvrtina

Na tribinama je i predsednik KSS Dragan Đilas

Ovo će biti duel dva poslednja evropska prvaka – aktuelnog Srbije i Španije, koja je bila najbolja na prvenstvu u Francuskoj 2013 godine Uz to zlato, svakako treba istaći da su košarkašice Španije i vladajuće viceprvakinje sveta sa šampionata od pre dve godine u Turskoj, pa onda ni ne treba da čudi njihova velika želja da u Riju dođu do medalje, jer je u pitanju trenutno trećeplasirana ekipa na FIBA rang listi

– Čeka nas izuzetno teška prva utakmica na najvećem sportskom takmičenju Ekipa Španije je skup izuzetnih igračica velikog košarkaškog talenta, u kome prednjače krilo Alba Torens, plejmejker Laia Palau i bek Ana Kruz Poznajemo se vrlo dobro Izgubile smo od njih na Evropskom prvenstvu, kasnije je Francuska protiv njih odigrala svoj najbolji meč i ušla u finale sa nama Verujem da će moje košarkašice, koje su prvi put na Olimpijskim igrama, biti silno motivisane zahvaljujući vrhunskom sportskom doživljaju od kako smo došle u Olimpijsko selo, kao i da će imati veliku želju za takmičenjem sa španskom selekcijom – istakla je selektorka Srbije Marina Maljković

Španija je na prošlogodišnjem Evropskom prvenstvu osvojila bronzanu medalju, pa je plasman na Olimpijske igre morala da obezbedi na dodatnim kvalifikacijama u Nantu u junu mesecu Ekipa Lukasa Mondela je demonstrirala silu, pošto je duele protiv Kine, Venecuele i Koreje dobila sa ukupnom koš – razlikom +82

– Španija je ekipa koja je godinama u samom vrhu i uvek je kandidat za medalju, bez obzira što će u Riju igrati bez povređene Sančo Litl Nema mnogo iznenađenja, pošto se ekipe veoma dobro poznaju Ostala su nam još dva treninga danas, na kojima ćemo proći kroz neke taktičke detalje i verujem da ćemo u nedelju izaći na teren maksimalno motivisane i kao i uvek borbene – zaključila je plejmejker srpskog tima Tamara Radočaj

Autor: Kurir sport