Olimpijske igre 11. dan: Sinančević u finalu, Ivana bez medalje, Datunašvili se ipak bori za bronzu...

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Avg.2021, 00:19

Jedanaestog dana takmičenja na Olimpijskim igrama u Tokiju Srbiju je predstavljalo osam sportista u pet sportova. Ivana Španović je ostala bez medalje u skoku udalj, pošto je finale završila na četvrtoj poziciji. Kajakaši Milica Novaković i Bojan Zdelar nisu uspeli da dođu do finala, dok je loš dan i za rvačima. Mate Nemeš je zaustavljen u prvom kolu u kategoriji do 67 kilograma, baš kao i Zurabi Datunašvili u >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kategoriji do 87 kg.  Armin Sinančević se plasirao u finale bacanje kugle, Kolašinac nije prošao.

14.48 - Sinančević u finalu bacanja kugle!

Armin Sinančević se plasirao u finale bacanja kugle.

13.32 - Sinančević na korak do finala, čeka rezultate druge grupe

Sa hicem od 20,96 Armin Sinančević, što mu je bilo dovoljno za četvrto mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi, i dalje ima dobre šanse da se nađe u finalu.

12.57 - Francuzi eliminisali Italiju i zakazali duel sa Slovenijom

Košarkaši Francuske pobedili su Italiju rezultatom 84:75 na Olimpijskim igrama u Tokiju.

12.54 -  Brazilci "smečovali" domaćina

Odbojkaška reprezentacija Brazila drugi je polufinalista olimpijskog turnira u Tokiju, pošto je nadigrala domaću selekciju Japana rezultatom 3:0.

12.52 -   Rukomet: Španci serijom 8:0 preokrenuli Šveđane

Rukometaši Španije plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju pobedom nad selekcijom Švedske rezultatom 34:33 (18:20).

12.50 - Datunašvili u repesažu - Srbija dobila šansu za bronzu!

Srpski rvač Zurab Datunašvili će se ipak boriti za medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

10.22 - Stefanović: Vreme je da pokažem koliko vredim

Srpski kajakaš Strahinja Stefanović rekao je da želi da na Olimpijskim igrama u Tokiju pokaže kvalitet. Prvu trku na stazi u Tokiju, Strahinja će veslati sutra od 2 sata i 58 minuta po našem vremenu, kada će startovati u kvalifikacijama discipline u jednosedu na 200 metara, koja u Tokiju prestaje da bude u olimpijskom programu.

09.48 - Košarkašice pred Kinu: Biće teška i nezgodna utakmica

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije sutra od 3.00 sata po našem vremenu igra protiv Kine u četvrfinalu Olimpijskih igara u Tokiju. Takmičenje u grupnoj fazi na Olimpijskom turniru u Tokiju završila je na drugoj poziciji sa pobedama protiv Kanade i Koreje i porazom od Španije.

06.23 - Zdelar poslednji u B finalu na 1.000 metara

U trci K1 na 1.000 metara, Bojan Zdelar zauzeo je osmo mesto u B finalu, vremenom 3:31.689.

06.01 - Poraz Datunašvilija u prvoj borbi

Srpski rvač Zurabi Datunašvili poražen je u prvom meču na Olimpijskim igrama u Tokiju, u kategoriji do 87 kilograma.

05.59 - Novaković četvrta u B finalu

Nakon ne baš sjajne trke u polufinalu, Milica Novaković je veslala u B finalu u Tokiju u trci K1-200m. Završila ju je podelivši četvrto mesto sa Kanađankom Mišel Rasel sa kojom je imala identično vreme – 40,527.

05.57 - Španović: Ne znam šta da kažem, nikad "jeftinije" zlato

Ne znam šta da kažem, nemam potrebu da nešto posebno pričam, niti da se pravdam, tako je - kako je. Hoću malo da mi se slegne i da vidim šta ću dalje, rekla je najbolja srpska atletičarka Ivana Španović, vidno razočarana nakon osvojenog četvrtog mesta.

05.40 - Svetski rekord Vorholma i istorijska trka na 400m s preponama!

Ponovo smo prisustvovali istoriji u Tokiju i obaranju novog svetskog rekorda.

To je učinio Norvežanin Karsten Vorholm koji je osvojio zlatnu medalju u trci na 400 metara sa preponama.

05.18 - Ivana Španović bez medalje na Olimpijskim igrama!

Nažalost, najbolja srpska atletičarka Ivana Španović nije uspela da osvoji medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju i takmičenje je završila na četvrtoj poziciji.

05.13 - Rvanje: Mate Nemeš zaustavljen u osmini finala

Srpski rvač Mate Nemeš završio je učešće na Olimpijskim igrama porazom u osmini finala u kategoriji do 67 kilograma.

05.05 - Rukometaši Francuske lako do polufinala

Rukometaši Francuske prvi su polufinalisti Olimpijskih igara u Tokiju, pošto su u četvrfinalu pobedili Bahrein sa ubedljivih 42:28 (21:14).

05.00 - Španovićeva u petoj seriji skočila 6,63, trenutno je četvrta

Ivana Španović je u petoj seriji skočila 6,63 i ostala na četvrtom mestu.

04.57 - Odbojkaši Rusije u polufinalu

Muška odbojkaška reprezentacija Ruskog olimpijskog komiteta plasirala se u polufinale Igara u Tokiju.

04.55 - Košarkaši Slovenije razbili Nemačku

Košarkaši Slovenije prvi su polufinalisti olimpijskog košarkaškog turnira u Tokiju.

04.50 - U četvrtoj seriji Ivana je prestupila

Primetno je nervozna, ali ostaju još dva skoka da pokuša da dođe do medalje.

04.35 - Ivana na četvrtom mestu

Treća serija donela je Ivanin skok od 6,84m. Trenutno je četvrta.

04.17 - Ivana na trećem mestu sa 6,91m

U drugoj seriji je njen skok iznosio 6,91 metara, ali je i dalje na trećem mestu.

04.03 - Ivana u prvoj seriji skočila 6.71

Predstavljene su takmičarke u finalu skoka udalj, a naša Ivana Španović izašla je na stadion sa širokim osmehom na licu.

03.36 - Marija Vučenović verovatno ne ide u finale

Bila je slabija od svog ličnog i ovogodišnjeg rekorda koji iznosi 62,25 m. U Tokiju je njen najbolji hitac bio 58,93 metara što nije bilo dovoljno za plasman u finale.

03.28 - Milica Novaković i Bojan Zdelar bez finala

Srpska kajakašica Milica Novaković i kajakaš Bojan Zdelar nisu uspeli da uđu u A finala.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.