Olimpijska zlata za Kinu i Brazil u kanuu

Izvor: B92, 07.Avg.2021, 05:38

Kineske takmičarke osvojile su zlatnu medalju u kanuu dvokleku na 500 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Kineskinje, koje su nastupile u sastavu Šišjao Šu i Mengua Su, pobedile su novim olimpijskim rekordom od 1:55,495 minuta.

Srebrnu medalju osvojile su Ukrajinke sa 2,004 sekunde zaostatka, a bronzu takmičarke Kanade, koje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su kroz cilj prošle sa 3,546 sekundi zaostatka.

Brazilac Izakijas Keiroš osvojio je zlatnu medalju u jednokleku na 1000 metara rezultatom 4:04,408 minuta.

Kineski takmičar Hao Liju osvojio je srebro sa 1,316 sekundi zaostatka, a bronzu takmičar iz Moldavije Sergej Tarnovči sa 1,661 sekundom zaostatka.