Lju Šaoang osvojio olimpijsko zlato u brzom klizanju na 500 metara

Izvor: Beta, 13.Feb.2022, 15:08

Madjarski takmičar Lju Šaoang osvojio je danas zlatnu medalju u brzom klizanju na kratkoj stazi na 500 metara na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.Lju je pobedio rezultatom 40,338 sekundi i osvojio treću medalju u Pekingu. Prethodno, osvojio je dve bronze - u trci na 1.000 metara i u mešovitoj štafeti na 2.000 metara.On ukupno ima četiri olimpijske medalje u karijeri, posle zlata u Pjongčangu u štafeti na 5.000 metara.Srebrnu medalju danas je osvojio ruski klizač Konstantin Ivlijev rezultatom 40,431 sekundi, a bronzu Kanadjanin Stiven Duboa sa 40,669. Duboa sada ima dve medalje u Pekingu, posle srebra u trci na 1.500 metara.
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre