Izvor: Beta, 14.Avg.2016, 17:23

Kenijka Sumgong osvojila zlato u maratonu

Kenijska atletičarka Jemima Jelagat Sumgong osvojila je danas zlatnu medalju u maratonu na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, dok je srebrno odličje pripalo Eunis Kirvi iz Bahreina.Sumgong je trku završila za dva sata, 24 minuta i četiri sekunde i tako postala prva Kenijka koja je osvojila olimpijsko zlato u maratonu. Drugoplasirana Kirva zaostajala je devet sekundi za pobednicom.Bronzanu medalju osvojila je Mare Dibaba iz Etiopije. Ona je trku završila sa 26 sekundi zaostatka za pobednicom. Srpska atletičarka Olivera Jevtić nije završila maratonsku trku, pošto je odustala pre 25. kilometra.