OI UŽIVO: Novaković sedmi u finalu, Milica u četvrtfinalu

Izvor: Večernje novosti, 11.Avg.2012, 14:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pretposlednjeg, 15. dana na Olimpijskim igrama u Londonu čast Srbije braniće atletičar Nenad Filipović, reprezentativka u tekvondou Milica Mandić i veslač Marko Novaković.Pratite OI uživo sa nama iz minuta u minut...14:09 RUSU ZLATO I OLIMPIJSKI REKORD U BRZOM HODANjURuski atletičar Sergej Kirđapkin osvojio je zlatnu olimpijsku medalju u takmičenju u brzom hodanju na 50 kilometara. Kirđapkin je kroz cilj prošao u vremenu od tri sata, 35 minuta i 59 sekundi, što je novi olimpijski rekord. Srebrnu medalju osvojio je Australijanac Džered Talent, dok je Kinez Si Tjanfeng došao do bronze. 14:03 ODBOJAKŠICAMA JAPANA BRONZA U LONDONUŽenska odbojkaška reprezentacija Japana osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Londonu, pošto je u meču za treće mesto pobedila selekciju Južne Koreje sa 3:0 (25:22, 26:24, 25:21). Odbojkašice Japana su do olimpijske medalje došle posle 28 godina, a poslednji put to im je pošlo za rukom na Igrama u Los Anđelesu 1984. godine.13:15 MANDIĆEVA SIGURNA U KVALIFIKACIJAMAReprezentativka Srbije u tekvondou Milica Mandić plasirala se u četvrtfinale olimpijskog turnira u Londonu, pošto je u prvom kolu pobedila Talitigu Kroli sa Samoe sa 16:2. Četvrtfinalni dueli na programu su od 16 sati po našem vremenu.12:45 FILIPOVIĆ ODUSTAO OD TRKE U BRZOM HODANjUReprezentativac Srbije u atletici Nenad Filipović odustao je danas od olimpijske trke u brzom hodanju na 50 kilometara. Filipović je prešao nešto više od 30 kilometara trke, a potom se povukao. Na 30. kilometru imao je prolazno vreme od dva sata, 22 minuta i 48 sekundi.12:13 RUSIMA ZLATO U TRCI KAJAKA DVOSEDARuski veslači Juri Postrigaj i Aleksandar Đačenko osvojili su zlatnu olimpijsku medalju u trci kajaka dvoseda na 200 metara. Ruski dvojac do najsjajnijeg odličja stigao je u vremenu od 33.507 sekundi. Belorusi Raman Pjatrušenka i Vadzim Makneu su osvojili srebrnu medalju, dok su do bronze došli Britanci Lajam Hit i DŽon Skofild. Ovo je prvi put da se na Igrama vozi trka na 200 metara, a prethodno je distanca bila dugačka 500 metara.11:50 NOVOZELAĐANKI ZLATO U KAJAKUNovozelanđanka Liza Kerington osvojila je zlatnu olimpijsku medalju u trci kajaka jednoseda na 200 metara. Kerington je trku završila u vremenu od 44.638 sekundi. Srebrnu medalju osvojila je Ukrajinka Ina Osipenko-Radomska, a bronza je pripala Nataši Janjić Dušev iz Mađarske.11:28 UKRAJINAC ČEBAN OLIMPIJSKI ŠAMPION U TRCI KANUAUkrajinski veslač Juri Čeban osvojio je zlatnu olimpijsku medalju u trci kanua jednoseda na 200 metara. Čeban je trku završio u vremenu od 42.291 sekunde. Srebrna medalja pripala je Litvancu Jevgeniju Šuklinu, dok je bronzu osvojio Ivan Štil iz Rusije.11:14 MOLDOVAN TREĆA U B FINALUReprezentativka Srbije Nikolina Moldovan osvojila je 11. mesto na Olimpijskim igrama u Londonu, pošto je u B finalu trke kajaka jednoseda na 200 metara zauzela treće mesto sa vremenom od 45,064 sekundi.10:35 NOVAKOVIĆ SEDMI U FINALU KAJAKAReprezentativac Srbije Marko Novaković osvojio je danas sedmo mesto u olimpijskom finalu trke kajaka jednoseda na 200 metara, sa vremenom 37,094 sekundi. Zlatnu medalju osvojio je britanski veslač Ed Mekiver sa vremenom 36,246 sekundi, srebro je pripalo Saulu Kraviotu iz Španije - 36,540, a bronza Marku de Jongu iz Kanade (36,657). 10:16 OI UDARAC NA DŽEP - ČAŠA PIVA 1.100 DINARAPosetioci Igara prinuđeni da istresu džepove kako bi nešto pojeli i popili u Londonu. Sendviči koštaju 800 dinara, obična voda je 240 dinara, burgeri 610, koka-kola 350... Opširnije pročitajte OVDE.08.03 MANDIĆEVA DEBITUJE NA OI - NADA SE ZOVE MILICASvi u nacionalnom timu bismo voleli da ona osvoji odličje. Za to se dugo spremala, radila, trenirala i može da to i ostvari - kaže prvi čovek naše tekvondo reprezentacije Dragan Jović. Opširnije pročitajte OVDE.********************************************************************************************SATNICA10.00 - ATLETIKA, Nenad Filipović nastupa u hodanju na 50 km (10.00). 10.30 KAJAK, Marko Novaković se bori za medalju u finalu trke K-1 na 200 metara 13.00 - TEKVONDO, kvalifikacije Milica Mandić u kategoriji preko 67 kg bori se protiv Talitiga Krouli iz Samoe. Četvrtfinalne borbe na programu su od 16.00, polufinale od 18.00, repasaž i bronza 21.00, finale 23.15.
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.