
Izvor: Radio 021, 14.Jan.2021, 22:09
Policijski čas u Francuskoj od 18 sati zbog nove vrste korona virusa
U celoj Francuskoj od subote će biti uveden policijski čas od 18 sati, saopštila je danas tamošnja vlada i dodala da će biti pooštrene kontrole na granici kako bi se sprečilo širenje nove vrste korona virusa.
"Sva mesta, preduzeća, radnje i uslužne delatnosti biće zatvorene od 18 časova", rekao je francuski premijer Žan Kasteks.
Do sada je policijski čas od 18h bio uveden u 25 od ukupno 101 departmana u Francuskoj.
Kasteks je rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << da je situacija u Francuskoj pod kontrolom u odnosu na susedne zemlje, ali ipak krhka jer je korona virus još aktivan. Prema njegovim rečima, u zemlji je i dalje na dnevnom nivou veliki broj zaraženih. Prosečno bude zaraženo oko 16.000 ljudi.
Kasteks je rekao da će biti pojačana kontrola na granici kako bi se sprečio ulazak britanske i južnoafričke varijante virusa.
Građani koji dolaze iz zemalja koje nisu u Evropskoj uniji, moraće da imaju negativan test na korona virusa. Putnici će morati da budu sedam dana u izolaciji i da posle tog perioda urade još jedan test na korona virus.
Autor: Beta
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.