Izvor: Radio 021, 15.Jan.2020, 22:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Eksplozija u španskoj fabrici - poginuo muškarac udaljen tri kilometra

Veliki komad metala iz fabrike pogodio je stan poginulog muškarca, zbog čega se deo zgrade urušio, kažu zvaničnici.

Reuters

Muškarac iz Španije stradao je posle eksplozije u fabrici hemikalija, iako je bio udaljen tri kilometara od mesta nesreće.

Veliki komad metala, težak čitavu tonu, pogodio je stan muškaraca identifikovanog kao Serhio, zbog čega se deo zgrade urušio, potvrdili su zvaničnici.

Jedan od radnika fabrike je takođe stradao >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << u eksploziji, a dvoje ljudi je zadobilo teške opekotine.

Zašto Španci žele da iskopaju Franka Španski „Čopor“ oslobođen za silovanje tinejdžerke zato što „nije bilo nasilja“ Borba s bikovima se vraća na Majorku

Do eksplozije je došlo u opštini La Kanoha, nedaleko od Taragone u Kataloniji.

Zvaničnici navode da je eksploziju najverovatnije izazvao incident sa hemikalijama, što je izazvalo veliki požar, ali da toksične supstance nisu iscurele.

Međutim, građanima je savetovano da posle eksplozije ne izlaze napolje.

Građani naselja u kojem je živeo Serhio kažu da je „velika vatrena kugla" doletela sa mesta eksplozije, navodeći da je izgledala „kao bomba".

Vatrogasci su nešto kasnije potvrdili da je reč o velikom komadu metala iz fabrike, teškom oko tone.

https://twitter.com/mossos/status/1217414169114312704

ReutersVatrogasci su polivali vodom rezervoare u kojem su hemikalije, kako bi ih ohladiliOstrvo koje menja državu na pola godine Na španskom ostrvu zabave ne misle samo na provod EPAJoš jedan veliki komad metala pronađen je na obližnjem polju posle eksplozije

Novinar španske televizije Hesus Navaro objavio je fotografiju sa mesta nesreće.

https://twitter.com/JesusNavarro/status/1217175908831911936

Fabrika proizvodi hemikalije poput etilen oksida - koji se koristi za proizvodnju antifriza, pesticida i za sterilizaciju bolničke opreme - kao i propilen oksida, za proizvodnju plastike.

Obe hemikalije su veoma zapaljive, pa su vatrogasci vodom posipali rezervoare sa hemikalijama kako bi ih hladili.

https://twitter.com/BorjaSebas/status/1217398796662996992?s=20

Pratite nas na Fejsbuku i Tviteru. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk

Autor: BBC News na srpskom

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.