Novak rutinski protiv Imbera, za polufinale sa Gofenom

Izvor: RTS, 08.Jul.2019, 16:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković – Imber 3:0 (6:3, 6:2, 6:3). Prvi teniser sveta Novak Đoković rutinskom pobedom u tri seta nad Francuzom Igom Imberom plasirao se u četvrtfinale Vimbldona. Protivnik našeg tenisera u borbi za polufinale trurnira biće David Gofen.
Najbolji teniser sveta rutinski je stigao do pobede u prvom međusobnom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << duelu protiv Francuza za svega sat i 44 minuta igre.

Duel protiv Umbera Novak je dobio za manje od dva sata bez previše napora, jer mladi francuski teniser ni u jednom trenutku nije predstavljao pretnju.
Prvi igrač sveta je odigrao sa pola snage, onoliko koliko mu je bilo potrebno da ostvari maksimalnu pobedu. U tri seta izborio je devet brejk šansi, a iskoristio je pet - po dve u drugom i trećem i jednu u prvom setu.
S druge strane, Imber nije imao nijednu priliku da Đokoviću oduzme servis. Impresivan je podatak da je srpski teniser u svojih 13 servis gemova izgubio samo 14 poena.
Francuski teniser je koliko-toliko pratio Novaka u broju direktno osvejenih poena, koji je imao pet manje, ali je napravio 34 neiznuđene greške, 20 više od Đokovića.

Vredi istaći i podatak da je Novak na drugi servis osvojio čak 80 odsto poena, što je prava retkost, pogotovo u završnicama ovako velikih turnira.
Sledeća prepreka na putu do pete titule u Londonu biće mu iskusni Belgijanac David Gofen, koji je prethodno u četiri seta savladao Španca Fernanda Verdaska.
Đoković u međusobnom skoru protiv Gofana vodi 5:1.
Vimbldon se igra za ukupni nagradni fond od 38 miliona funti.
Tok meča:
18.51 - Kraj meča, novim brejkom Novak dolazi do pobede u ovom duelu i plasmana u četvrtfinale. Novak Đoković - Igo Iber 6:3, 6:2, 6:3. Meč je trajao 1 čas i 44 minuta.
18.41 - Brejk Đokovića koji je na najbolji način iskoristio greške protivnika u sedmom gemu trećeg seta za 4:3.
18.39 - Bez uzbuđenja i u naredna dva gema, teniseri rutinski osvajaju poene na svoj servis - 3:3.
18.32 - Bez brejka i u naredna dva gema - 2:2.
18.24 - Oba tenisera osvajaju gemove na svoj servis sa "nulom" - 1:1.
18.16 - Novak osvaja drugi set rezultatom 6:2 i stiže na set do plasman u četvrtfinale.
18.12 - Još jedan brejk pravi Novak, vodi 5:2 i u narednom gemu će servirati za osvajanje drugog seta.
17.53 - Đoković oduzima rivalu servis u trećem gemu za vođstvo od 2:1. Veliki broj grešaka mladog Francuza u ovom periodu meča.
17.50 - Bez brejka u prva dva gema drugog seta - 1:1.
17.44 - Naš teniser rutinski osvaja prvi set sa 6:3 posle 33 minuta igre. Dobra igra našeg tenisera na startu ovog meča. Novak ne rizikuje puno, čeka greške rivala kojima dolazi do poena.
17.38 - Oba tenisera sigurna na svoj servis - 5:3.
17.30 - Francuz prekida seriju Đokovića osvojenim gemom na svoj servis - 4:2.
17.24 - Đoković lako potvrđuje brejk za prednost od 4:1 posle samo 16 minuta igre.
17.21 - Odlični Novak oduzima servis rivalu za prednost od 3:1 u prvom setu.
17.15 - Oba tenisera sigurna na svoj servis na startu meča - 1:1.
17.14 - Pobednik ovog duela igraće u četvrtfinalu protiv Davida Gofena koji je slavio protiv Fernanda Verdaska 7:6, 2:6, 6:3, 6:4.
17.08 - Počeo je meč, naš teniser prvi na servisu. Našem teniseru ovo je 274 grend slem meč u karijeri, njegogvom protivniku tek osmi...
16.59 - Đoković i njegov rival izašlu su na teren, sledi zagrevanje a uskoro i početak duela osmine finala.
16.47 - Završen je drugi meč po redu na Terenu broj 1 na kom je Simona Halep savladala mladu Koko Gof sa 6:3, 6:3. Uskoro na teren izlaze Novak Đoković i Igo Imber.
Pogledaj vesti o: Tenis